Terveilm

Alutaguse rahvuspargi laiendamist saab toetada 30. septembrini, kogutud on juba üle 1300 allkirja

28.09.2021

Alutaguse rahvuspargi laiendamist saab toetada 30. septembrini, kogutud on juba üle 1300 allkirja

Eestimaa Looduse Fond (ELF) kogub koos Alutaguse Matkaklubi ning Eesti Looduskaitse Seltsi Alutaguse osakonnaga allkirju Alutaguse rahvuspargi laiendamise toetuseks. Algatusega on tänaseks liitunud üle 1300 inimese, oma toetusallkirja saab anda veel 30. septembrini rahvaalgatuse lehel: www.rahvaalgatus.ee/initiatives/0924566f-0494-48bf-986e-c03a3dead0f6 Alutaguse on kuulus oma põlislaante poolest, mis moodustavad koos soodega Eesti ühe olulisema loodusmaastike kompleksi. Siin elutseb hinnanguliselt 10 000 metsaliiki, sealhulgas tõelisi haruldusi nagu habekakk ja lendorav ning teisigi kaitset vajavaid liike nagu metsis ja teder. Alutaguse loodusalad on kallid ja olulised kohalikele inimestele, samuti matkalistele ja marjulistele. Metsade ja teiste alade hoidmine aitab leevendada senist kahju Ida-Viru keskkonnale. Paraku ei ole paljud Alutaguse metsaalad kaitstud ning neid ohustab lagedaks raiumine.

Sestap tegi ELF 2020. a sügisel Keskkonnaametile ja Keskkonnaministeeriumile ettepaneku Alutaguse rahvusparki eelkõige väärtuslike riigimetsade arvelt laiendada. Rahvuspargi laiendamise ettepanek näeb ette kuni 282 km² liitmist rahvuspargiga. Need alad asuvad peamiselt riigimaal. Eramaid on laiendusettepanekus pakutud aladest veidi üle 4 % ning suuremas osas on need juba kaitse all. Ühendused panevad ette, et eramaid võiks rahvuspargiga liita vaid kokkuleppel maaomanikega. ELFi tehtud ettepaneku ja muu olulise infoga Alutaguse rahvuspargi laiendamise teemal saab tutvuda veebilehel: www.alutaguseinfo.ee Keskkonnaamet tegi kevadel ja suvel omapoolse ekspertiisi, et hinnata, kas ELFi ettepanek on põhjendatud. Praegu menetleb laiendamise ettepanekut ja Keskkonnaameti ekspertiisi Keskkonnaministeerium. Kui Keskkonnaministeerium otsustab ettepanekuga edasi minna, on oodata avalikke arutelusid, kus kohalikud ja teised huvilised saavad laiendamise osas sõna sekka öelda. Et näidata oma toetust Alutaguse looduse hoidmisele ja rahvuspargi laiendamisele, saab igaüks anda oma allkirja kuni 30. septembrini veebilehel www.rahvaalgatus.ee/initiatives/0924566f-0494-48bf-986e-c03a3dead0f6. Seejärel läheb pöördumine arutamiseks Riigikogusse.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee