Terveilm

Maailmapäeval saab proovida pagulase elu

30.05.2014

Laupäeval, 31. mail kell 13.00 algab Tallinnas, Vabaduse väljakul Maailmapäev. Päev tõstab teadlikkust humanitaarabist ja näitab, kuidas väike Eesti aitab kaasa suurte kriiside lahendamisele kogu maailmas.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul tutvustab Maailmapäev tõsiseid teemasid aktiivse tegevuse ja meelelahutuse kaudu. “Humanitaarkriisid puudutavad miljoneid ja abi vajavate inimeste arv maailmmas aina tõuseb. Selle asemel, et numbritest masendusse laskuda, tahame me näidata, kuidas ettevõtlikuse ja rõõmsa meelega saab palju head teha.”

Maailmapäeval saab igaüks proovida, kuidas oleks elada Jordaanias Zaatari pagulaslaagri telgis. Soovijad registreeritakse, tehakse foto, viiakse pagulase telki ning antakse toitu, mida söövad Zaatri pagulaslaagris olevad inimesed.

Muusikahuvilised õpivad trummide mängimist, mis valmistati Aafrika ja Aasia pagulaste pottidest. Koos Filipiinidel töötanud vabatahtlikega saab ise teha plastpudelist lambi, mis töötab ilma elektrita.

Lastele tutvustame maailma paiku lõbusate ja harivate mängude kaudu. Iga laps saab endale vanast sokist käpiknuku teha. Samal ajal loetakse Keenia ja Mosambiigi laste lugusid. kust saab teada, miks jooksevad koerad autodele järele või kuidas kilpkonn kuulsaks sai. Päästekoer Nublu tutvustab Eesti Päästemeeskonda ja kunstnik Marko Pikkat õpetab lapsi joonistama.

Kogu päeva jooksul pakuvad muusikat nii kohalikud kui maailmamuusika bändid. Maailmapäevapeaesineja Carlou D on Senegalist ja tema looming on pühendatud rahule. Eesti ansamblitest esinevad Rasmus Rändvee ja Facelift Deer ning Tenfold Rabbit. Politsei- ja Piirivalveorkester astub üles koos Suprjadkide ja Svjata Vatraga.

Sel aastal on Maailmapäeva teema “Kriisid ei tunne riigipiire”. Platsil on 30 erinevat organisatsiooni, kes tegelevad humanitaarabi andmise, pagulaste ja arengukoostööga.

Maailmapäeva kava, töötubade ajakava ja osalevate organisatsioonide nimekiri:
www.maailmapäev.ee/programm/

Maailmapäeva korraldab Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab Välisministeerium humanitaarabi ja arengukoostöö vahenditest.

Head ajakirjanikud!
Olete oodatud laupäeval kell 11.00 ise proovima pagulastelki ja muid Maailmapäeva tegevusi. Maailmapäeval osalevad organisatsioonid on valmis enda tegevusi tutvustama ja intervjuusid andma.

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
Arengukoostöö Ümarlaud
Kommunikatsioonijuht
56 623 823
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee