Terveilm

Arengukoostöö Ümarlaua pöördumine Riigikogu väliskomisjoni ja Välisministeeriumi poole seoses koostööpartneritega Afganistanis

16.08.2021

Lugupeetud välisminister pr Eva-Maria Liimets;

Lugupeetud väliskomisjoni esimees hr Marko Mihkelson, 

pöördume Teie poole 35 arengukoostöö ja humanitaarabi valdkonnas tegutsevate vabakonna organisatsiooni nimel.

Viimaste päevade sündmused Afganistanis on pannud lugematud inimesed eluohtlikusse olukorda. Seejuures on eriti haavataval positsioonil afgaanid, kes on viimase kahe kümnendi jooksul teinud koostööd välisriikidega, seejuures Eesti Välisministeeriumi ja vabaühendustega. 

Ühe peamise Eesti arengukoostöö prioriteetriigina on meie Afganistani-suunalised tegevused olnud märgilised naiste ja tüdrukute õiguste tagamisel, hariduse ligipääsu suurendamisel ning tervishoiu arendamisel. See on olnud võimalik tänu kohapealsetele usaldusväärsetele partneritele, kes Eesti ja ka Euroopa Liidu arengukoostöö eesmärke on ellu viinud. AKÜ liige MTÜ Mondo on kaardistanud oma koostööpartnerid, kes on täna otseselt Eesti Vabariigiga koostöö tegemise tõttu eluohtlikus olukorras. Palume Eesti Vabariigil viivitamatult leida võimalused Eesti arengukoostöö võtmepartnerite kaitsmiseks ja riigist lahkumiseks. 

MTÜ Mondo on esitanud Välisministeeriumile nimekirja ohustatud isikute andmetega. 

Lugupidamisega 

Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi organisatsioonide nimel

Agne Kuimet, Arengukoostöö Ümarlaua tegevjuht

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee