Terveilm

Arutelu „Ränne ja Euroopa Liit“

23.09.2021

Neljapäeval, 23. septembril kl 14.30–15.45 toimub Tallinnas Euroopa Elamuskeskuses arutelu “Ränne ja Euroopa Liit: väljakutsed ja võimalused”.

Rände teema on viimastel aastatel tekitanud Euroopas palju vaidlusi ning on ühe sihtteemana arutlusel ka käimasoleval Euroopa tuleviku konverentsil. Vestlusringis tulevad jutuks rände sotsiaalmajanduslikud mõjud nii lähte- kui sihtriikidele, samuti võimalused rändega seonduvate riskide maandamiseks. Kuidas mõjutab ränne tööturgu ja palgataset? Milline on seos majandusarengu ning rändeliikumiste vahel? Millised on tänased Euroopa Liidu ees seisvad rändest tingitud väljakutsed ja võimalused?

Vestlusringis osalevad Euroopa Parlamendi asepresident Roberta Metsola, Jüri Gümnaasiumi õpilane Eneken Riin Salong ning Arengukoostöö Ümarlaua huvikaitseekspert Susanne Veevo.  Arutelu juhib MTÜ Mondo rändeekspert Meelis Niine.

Arutelu toimub inglise keeles ning selle otseülekannet on võimalik jälgida Euroopa Parlamendi Büroo Facebooki lehel. Ülekande jälgijatel on Sli.do keskkonnas võimalik esitada arutelus osalejatele ka küsimusi.

Arutelu korraldab Euroopa Parlamendi Büroo Eestis koostöös MTÜga Mondo.

Taust

Ürituse sihtgrupp on gümnaasiumiastme õpilased ja õpetajad ning sellega saab ühtlasi alguse ka Euroopa Parlamendi partnerkoolide programmi EPAS uus õppeaasta Eestis. 2016. aastal alguse saanud EPAS programmi eesmärk on tutvustada Euroopa parlamentaarset demokraatiat, Euroopa Parlamendi tegevust ning Euroopa väärtusi. Programmi tegevustes on oodatud osalema Eesti gümnaasiumite ning kutseõ

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee