Terveilm

Arvamusfestivalist, süvariigist ja uuest liikmest

08.07.2020

8.juulil osalesid Susanna ja CONCORDi delegatsioon huvikaitsekohtumisel Euroopa Parlamendi liikme Ms Hildegard Benetelega, kellega arutati poliitikate sidususte üle arengukoostöös. Ms Bentele on värskelt valitud EP poliitikate sidususe raportööriks ja tegu oli tema esimese kohtumisega CONCORDiga.


15. juunil kohtusid Agne ja Susanna välisminister Urmas Reinsalu ja tema meeskonnaga Välismajanduse ja arengukoostöö osakonnast. AKÜ viisi ministrini liikmete murekohad ja ootused seoses arengukoostöö edaspidise korraldusega Eestis. Minister esitas ka ettepaneku jätkukohtumiseks AKÜ liikmeskonnaga septembris.


Juunis toimus Eurodadi poliitikafoorum, kus muuhulgas disainiti uusi arengukoostöö rahastusprogramme koroonakriisi valguses. Lisaks tutvustati hetkel avatud taotlusvooru, kuhu on oodatud ka Eesti arengukoostöö organisatsioonide projektitaotlused. Voor sulgub 31. juulil.


Meil on hea meel teatada, et alates juulikuust on Arengukoostöö Ümarlaual uu liige – Naiste Tugi- ja Teabekeskus MTÜ.

Naiste Tugi- ja Teabekeskuse missioon on olla naistevastase vägivalla kaotamise teema eestseisjaks piirkondlikult, üleriigiliselt ja rahvusvaheliselt, olles kaasatud või algataja naistevastase vägivalla tõkestamise poliitikakujundamises.

Loe täpsemalt siit

Süvariik – mis, kes, kas üldse?

Hea Kodaniku suvenumbris uuritakse ametnikuameti, riigi toimimise ja koostöö kohta vabakonnaga. Numbris arutab näiteks meie endine huvikaitsejuht Karl Oskar Villsaar selle üle, kas ametnik on ka inimene. Sigrid Solnik kirjutab miks ja kuidas nii kaasajad kui kaasatav on läbi kukkunud ning Alari Rammo räägib huvikaitse seitsmest õppetunnist.

Hea Kodaniku suvenumbriga saab tutvuda siin


AKÜ liikmed Arvamusfestivalil

Eesti Inimõiguste Keskus koordineerib Arvamusfestivalil Võrdse kohtlemise ala. Keskus korraldab kaks arutelu: reedel “Rahvusvahelised kohustused – kas kasulikud ka mulle?” ja laupäeval maailmakohviku stiilis mõttevahetuse “Kes kaitseb inimõiguste kaitsjat?” Kutsume osalema nii kohapeal kui veebis!

Lisaks korraldavad alal oma arutelu võrdse kohtlemise võrgustiku liikmed. Eesti Vegan Selts kutsub kuulama arutelu “Kas on vabadust olla mittevegan?” ja Lastekaitse Liit arutelu “Isade roll: töö- ja pereelu tasakaal, võrdsed võimalused vanemaks olemisel”. Eesti Noorteühenduste Liidu aruteluteemaks on “Kas ja kuivõrd on Eesti noortele rahu ning julgeolek enesestmõistetav?”, Eesti Puuetega Inimeste Koda korraldab aruetlu “E-rivajadus ja e-riik. Kui ligipääsetav on veeb?” ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu teema on “Ahistamine kõrgkoolis – erandjuhtum või normaalsus? Kus on piir?” Lisaks korraldab ÜRO Pagulasamet võrdse kohtlemise alal arutelu “Pagulased arutavad: kuhu ma kuulun?”


Kestliku Arengu Koalitsiooni tutvustuseks on valminud ka inglise keelne brošüür. Sellega saad tutvuda siin:

KESTLIK_ARENG_WEB-2


Värskelt algas ÜRO kõrgetasemeline säästva arengu foorum, mis toimub see aasta veebiplatvormi vahendusel, seega saavad kõik huvilised soovi korral ka osa saada. Üritused toimuvad perioodil 6.-17. juuli.

Eesti ülevaade säästva arengu tegevuskavast toimub 15. juulil kell 17-17.20 Eesti aja järgi. Selleks on meil ette saadetud salvestatud peaministri ja Säästva arengu komisjoni esimehe kõned. Küsimustele vastab suursaadik Sven Jürgenson.

Kogu HLPFi programmi on võimalik kõigil jälgida siit veebitv-st: http://webtv.un.org/.

HLPFi programmi tabeli leiate siit: https://sustainabledevelopment.un.org/content/documents/26157HLPF_2020_PROGRAMME.pdf

Detailsem programmi kirjeldus on siin: https://sustainabledevelopment.un.org/content/documents/26396HLPF_HLS_2020_Annotated_Programme.pdf

Kahjuks ajavahe ei võimalda kõik üritusi kuulata. Alguskellaajad on New Yorgi aja järgi.

Eraldi toimuvad ka muud üritused ja kõrvalüritused. UN DESA lisaürituste kava leiate siit: https://sustainabledevelopment.un.org/hlpf/2020#other

Kõrvalürituste kava (kinnitamata): https://sustainabledevelopment.un.org/content/documents/26447Tentative_programme_of_side_events_2020.pdf

Eesti-Gruusia korraldatav ametlik kõrvalüritus „Education and innovation –action to provide quality education for everyone“ toimub veebipõhiselt 15. juulil kl. 15:00-18:20 Eesti aja järgi.

Registreeruda saab 13. juulini aadressil https://forms.gle/UXm3Sftwwd8qFBwJ6. WebEx linki jagatakse pärast 13. juulit.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee