Terveilm

Eesti Pagulasabi aitab Ukraina põgenikest ettevõtjatel äritegevust Eestis jätkata

15.08.2023

Eesti Pagulasabi koostöös Baltic Innovation Agency-ga kutsub varasema ettevõtluskogemusega Ukraina põgenikke osalema Boost ettevõtluse arendamise programmis. Programm viiakse läbi vene keeles Tartus ja Jõhvis ning hõlmab endas lisaks töötubadele ka õppekäike ja kultuuriüritusi.

“Ukrainast Eestisse jõudnud inimesed on erineva tausta ja teadmistega, on oskustöölisi, aga ka ettevõtjaid, kes olid sunnitud ülesehitatud äritegevuse oma kodumaal lõpetama. Teadmised on aga alles ning ettevõtluse arendamise programmis tahame anda neile võimaluse oma tegevust Eestis jätkata, et nad saaksid luua väärtust nii endile kui tervele ühiskonnale,” rääkis Eesti Pagulasabi toimetulekuprogrammi spetsialist Grete Karelsohn.

Programmi valitakse kokku kuni 30 üksikisiku või meeskonnana esitatud äriideed. Programmi lõpus toetatakse kolme ekspertžürii poolt välja valitud meeskonda 1000 euroga. Programmis võivad osaleda kõik Eestis elavad Ukraina põgenikud, kes on äritegevusega juba alustanud või otsustanud äritegevust jätkata. 

Ettevõtluse arendusprogramm kestab kokku neli kuud ja koosneb kaheksast koolitusseansist ja õppevisiidist, mis annavad teadmisi ettevõtluse arendamisest Eestis, turundusest, juhtimisest, digitaliseerimisest, ning toetavad ettevõtete kasvamist. Lisaks saavad programmis osalejad tuge mentoritelt.

Veebis toimuv infotund toimub 22. augustil. Programmi kandideerimise tähtaeg on 29. augustil. Registreerimine Eesti Pagulasabi ettevõtlusprogrammi platvormil: https://entrepreneur.pagulasabi.ee/estonia/developing-ua-businesses-2023 

Programmi kaasrahastab Euroopa Liit summas €103 899,87.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee