Terveilm

In English

Eesti Pagulasabi kogus Beiruti katastroofi heaks 10 155 eurot

25.08.2020

Annetustest toetatakse peresid, kelle kodud said 4. augusti ammooniumnitraadi plahvatuse käigus kannatada. Peresid aidatakse ajutise eluaseme kulude ja parandustööde katmisel. Samuti kasutatakse annetusi toiduainete ja sooja toidu pakkumiseks nii kannatanutele kui ka Beiruti koristus- ja parandustöödel abis olevatele vabatahtlikele.

Lisaks peavarjule ja toidule pakutakse inimestele ka psühhosotsiaalset tuge. Annetused toimetab abivajajateni humanitaarabi organisatsioon SAWA for Development and Aid. “Eestlaste tugi aitab meil tunda, et me pole üksi. Tõestasite, et inimlikkus pole kadunud. Loodame, et teie kodud jäävad turvaliseks ning et teie pered ei pea iial midagi sellist üle elama. Aitäh!” kommenteeris organisatsiooni juht Rouba Mhaissen. Tema sõnul kaotasid inimesed plahvatuse tagajärjel oma kodud, töökohad ja tuttava kodulinna: “Sekunditega hävis hulk elusid ja sai haavata tuhandeid. Kuigi ka SAWA tiim sai tõsiselt kannatada, olime juba järgmisel päeval tänaval. Hindasime kahju suurust ja koostasime abiplaani.”
Ka Eesti Pagulasabi Lähis-Ida koordinaator Hille Hanso toonitab, et eestlased näitasid end annetuste kogumise vältel väga suuremeelsetena: “Annetused tõendavad, et meile läheb maailmas toimuv korda. Abistame muidu Liibanonis sõjapõgenikke. Nüüd aga on vaja lisaks nende esmavajadustele tagada, et üldine olukord veidigi normaliseeruks. Aitame ka meie kolleege SAWA-st, et nad saaksid meie ühist sotsiaalset ettevõtet The Master Peace edasi arendada.” Hanso lisas, et üldise majandusliku kollapsi ja poliitilise patiseisu valguses on Liibanoni inimestele esmatähtis töö ja majanduslik stabiilsus, millesse annetustega kaudselt panustatakse.
Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson lisas, et kogutud annetused läksid Liibanoni poole teele esmaspäeval, 24. augustil: “Tagame, et kõiki annetusi kasutatakse kohapeal üksnes plahvatuse tõttu kannatanud inimeste heaks.” Kokku annetas läbi Eesti Pagulasabi 279 inimest, suurim ühekordne annetus oli 500 eurot. Annetused edastati esmaspäeval, 24. augustil Eesti Pagulasabi pikaajalisele koostööpartnerile SAWA for Development & Aid, kelle meeskond tagab abi sihipärase kasutamise.
Kuna olukord Liibanonis on jätkuvalt kriitiline, jäävad Eesti Pagulasabi annetuskanalid avatuks. Edasised annetused kantakse korra kuus üle kohapealsele partnerile. Annetada on võimalik Pagulasabi kodulehe kaudu.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee