Terveilm

Eesti Pagulasabi kutsub soetama siile, et koguda raha Ukraina generaatorite tarbeks

13.12.2022

Eesti Pagulasabi algatas heategevusliku (jõulu)kampaania “Anna siilile särtsu!”. Müügis on tänavakunstnik Edward von Lõnguse siiliteosega lõuendid, postkaardid ja küünlad, mille kogutulu eest ostetakse generaatoreid Ida-Ukraina haiglatele ja koolidele. 

“Ukrainas on olukord vastu talve ääretult kriitiline: elektrikatkestused jätavad ruumid jääkülmaks ning peatavad elutähtsate asutuste töö. Lisaks rahapõhise toetuse jagamisele, toiduturvalisuse tagamisele ning talve üleelamise abile Ukrainas otsustasime käivitada ka heategevusliku kampaania, et kõik inimesed ja ettevõtted saaksid anda omapoolse panuse generaatorite ostuks. See tähendab, et kõik siilid saaksid koju või kontorisse ning elutähtis elekter Ukrainasse,” ütles Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht Madle Timm. 

Kohapealt kogutud info põhjal on Pagulasabi koostanud nimekirja Zaporižžja oblasti haiglate ja koolide generaatorite vajadustest ning kampaania tulemusena toimetab Ukrainasse generaatorid võimsustega 20-300 kWh hindadega ca 15-60 000 eurot.

Koostöös tänavakunstnik Edward von Lõngusega on müügis siiliga postkaardid hinnaga 10 eurot, siiliga küünlad hinnaga 25 eurot ja eri suuruses siiliga lõuendid vastavalt 150 ja 300 eurot. 

Meeneid soetada ning läbi nende generaatorite ostu toetada on võimalik läbi veebilehe Anna siilile särtsu või tehes ülekande Eesti Pagulasabi annetuskontole. Tooteid on võimalik saada kätte kokkulepitud ajal Eesti Pagulasabi Tartu kontorist (Rüütli 4) või tellida sobivasse Omniva pakiautomaati. Kampaania kestab kuni 31. jaanuar 2023. 

Rohkem infot: Madle Timm, madle@pagulasabi.ee

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee