Terveilm

Eesti Pagulasabi sotsiaalse ettevõtte jõuluturg toob eestlasteni põnevaid maitseid ja käsitööd üle kogu maailma

08.12.2021

Kolmandat aastat järjest toob Eesti Pagulasabi sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl Eesti inimesteni virtuaalse jõulubasaari, kus pagulased ja rändetaustaga inimesed müüvad enda valmistatud käsitööd ning maiustusi. Veebipõhisel basaaril saab oste sooritada alates 3. detsembrist kuni 17. detsembrini.

“Jõulud hakkavad taas kätte jõudma ning lähedaste ja sõprade kingikotid ootavad täitmist. Hea jõulukink rõõmustab nii saajat kui tegijat ning on ka ülejäänud maailma suhtes lugupidav ja jätkusuutlik. Siin & Sääl e-poe valikust leiab kingikotti maitsvaid suupisteid, ägedaid aksessuaare ja huvitavaid riideesemeid Afganistanist Togoni. Neid asju soetades saavad Eestis elavad pagulased ja rändetaustaga inimesed tutvustada oma kodumaa maitseid ja traditsioone ning teenida veidi lisaraha,” ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop.

Virtuaalsel jõulubasaaril on oma toodetega esindatud näiteks Süüria, Türgi, Jordaania, Togo, Gruusia ja Afganistan. Lisaks saab kingikotti osta Siin & Sääl kokkade valmistatud süüria- ja türgipäraseid maitsekohve ja -teesid ning küpsiseid.

“Toit toob inimesi kokku mitmel erineval tasandil ning on osa kultuurilise identiteedi väljendusest. Öeldakse, et armastus käib kõhu kaudu, seega soovime seda mitmekesisust läbi maailma maitsete jagada ka teiega,” ütles Siin & Sääl toiduvaldkonna eestvedaja Kirke Piirikivi.

Siin & Sääl virtuaalne jõulubasaar toimub 03.12-17.12 aadressil siinjasaal.ee/pood, vaadata tasub ka Facebook’i üritust siin: https://www.facebook.com/events/422853736050921/. Ostudega toetatakse Eestis elavaid pagulasi ja rändetaustaga inimesi.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee