Terveilm

Eesti Pagulasabi uudiseid

12.02.2021

Eesti Pagulasabi alustab kolme uue humanitaarabi projektiga Liibanonis, Ukrainas ja esimest korda ka Gruusias. Liibanonis vastame Beiruti plahvatuse tagajärgedele cash-for-work stiilis programmiga, mis toetab haavatavasse olukorda sattunud leibkondi. Ukrainas toetame rindelähedastes asulates elavaid sisepõgenikest naisi. Korraldame neile virtuaalse ettevõtlusprogrammi 300 osalejale, mille tulemusel saavad 20 parimat naiskonda oma äriplaanide elluviimiseks rahalist toetust. Gruusias pakume sisepõgenikest naistele tuge väikeettevõtlusega alustamiseks.  

Eesti Pagulasabi sotsiaalse ettevõtte Siin & Sääl kogukonnaköök pakub kaasahaaramiseks ja kojutellimiseks mõnusaid koduseid lõunaid. Lõunapakkumised valmivad meie pagulas- ja rändetaustaga kokkade käe all kolmel päeval nädalas teisipäevast neljapäevani. Toit valmib zero-waste põhimõttel värskeimast kraamist ja moel, nagu seda kokkade koduriikides tehtud on. Lähemalt saab vaadata siit: https://siinjasaal.ee/telli-toit

Lisaks avas Siin & Sääl e-poe (https://siinjasaal.ee/pood), kust saab osta maiustusi ja käsitööd.

Eesti Pagulasabi alustas selle aasta jaanuaris Gruusia naiste toetamist viies sisepõgenike asulas. Aasta jooksul korraldavad Eesti Pagulasabi ja kohapealne partner For Better Future naistele ärikoolitusi, mille tulemusel saavad 40 osalejat oma äriideede elluviimiseks rahalist toetust oma väikeettevõtetega alustamiseks. Toetuste andmisele järgneb pooleaastane mentorlusprogramm, mis aitab ärid jätkusuutlikuks vormida.

„Mõte oma tegevustega Gruusiasse laieneda on Eesti Pagulasabil mõtteis tiksunud juba mõnda aega. Kuna nii Ukrainas, Liibanonis kui ka Jordaanias on meil ette näidata edukas sisepõgenike eluolu ja ettevõtlust toetavate projektide renomee, siis tundub loogiline jätk rakendada analoogset mudelit ka Gruusias,” ütles Eesti Pagulasabi projektijuht Taavet Tomberg.

Eesti Pagulasabi kohapealseks partneriks on Tserovani sisepõgenike asulas tegutsev organisatsioon For Better Future, kellel on pikaaegne kogemus sisepõgenikega töötamisel, samuti on organisatsioonil sotsiaalne ettevõte, mille kaudu pakutakse sisepõgenikele tööd ja aidatakse igapäevasel toimetulekul.

Gruusia on viimase 30 aasta jooksul näinud kahte suuremat relvakonflikti ja nendega seotud sisepõgenike kriisi Abhaasias ja Lõuna-Osseetias: aastatel 1991-1992 ning uuesti aastal 2008. Kuigi suur hulk kahe relvakonflikti tagajärjel põgenenud inimestest on tänaseks saanud oma kodudesse naasta, on hetkel Gruusias sisepõgeniku staatuses umbes 251 000 inimest. Nende väljavaated olukorra muutmiseks ja koju naasmiseks on väikesed.

Aprillis 2020 pöördus ka Gruusia riik Eesti poole, et edastada palve alustamaks abiprojektidega Gruusias. Covid-19 epideemia on mõjunud laastavalt nii riigi majandusele kui tekitanud probleeme toiduturvalisusega, eriti kannatavad juba niigi keerulises seisus olevad inimesed.

Täpsemalt saab projektist lugeda siit: https://www.pagulasabi.ee/uudised/eesti-pagulasabi-aitab-viies-gruusia-sisepogenike-laagris-naistel-oma-ari-alustada

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee