Terveilm

Ehh, Uhhuduur läheb Aafrikat avastama

14.07.2014

Täna, 14. juulil kell 17.35 asub Tallinna Lennart Meri lennujaamast teele Ehh, Uhhuduuri meeskond, kes läbivad kolme kuu jooksul Aafrika kirdest lõunasse. Lisaks reisil kogetule uurivad matkasellid arengukoostööd Aafrikas ja annavad sellest teada ka kodustele.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul on see erakordne võimalus rääkida arengukoostöö mõjust arenguriikide inimestele. “Me teame, kuidas Eesti ja Euroopa on arenguriike aidanud ja millised on edasised plaanid. Hoopis teise väärtusega on aga see, kui rattaga läbi Aafrika sõites kohapealset elu uurida. Aafrika on väga rikas manner, kuid seal on palju vaeseid inimesi. Uhhuduuri meeskond räägib meile, kuidas põllumehed kohanevad kliimamuutustega, kuidas suurkorporatsioonide maade hõivamine kohalikke mõjutab või kas projektid vee toomiseks küladesse on olnud edukad.”

“Jalgratas on reisimiseks üks kõige demokraatlikumaid liikumisvahendeid: meil on vahetu kontakt inimeste ja kohtadega ning me ei koorma ümbritsevat keskkonda,“ ütles Priit Kuusk, kelle sõnul on Uhhuduuri reiside üks eesmärk müütide purustamine. “Aafrika on paik, mille kohta on meie inimestel paraku kõige rohkem eelarvamusi. Usun, et saame oma reisiga mitmeid kehtivaid müüte murda ja näidata, et inimesed on kõikjal põhiliselt sarnased,” lisas Kuusk.

Ehh, Uhhuduuri meeskonda kuuluvad Hannes Hanso, Priit Kuusk, Mart Kuusk, Kristjan Prii, Liivo Niglas ja Tanel Rütman. Reisil valmib dokumentaalsari kuue reisihuvilise seiklustest jalgratastel läbi Etioopia, Keenia, Botswana, Tansaania, Sambia ja Namiibia. Kokku plaanitakse läbida umbes 6000 km ja sarja näeb ETVst järgmise aasta sügisest.

aafrikaEsialgne plaan Aafrika vallutamiseks. 

Uhhuduuri neljanda reisi jooksul kogutud muljeid ja fotosid saab jälgida siitsamast Arengukoostöö Ümarlaua lehelt, Uhhuduuri meeskonna kodulehelt ning Facebooki arengukoostöö ja uhhuduuri lehtedelt.

Ehh, Uhhuduuri reisi Aafrikasse aitab korraldada Arengukoostöö Ümarlaud ja kaasrahastab Välisministeerium humanitaarabi ja arengukoostöö vahenditest. Arengukoostöö Ümarlaud on avalikes huvides tegutsev 29 arengukoostöö ja maailmahariduse valdkonna kodanikuühendust esindav organisatsioon.

Fotod: www.uhhuduur.ee

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee