Terveilm

ELF kutsub metsaomanikke loodusele kingitust tegema

24.11.2022

Eestimaa Looduse Fond (ELF) käivitas sel nädalal algatuse „Mets tahab vanaks elada”, millega kutsutakse üles metsaomanikke jätma osa metsa majandamata kingitusena loodusele ja elurikkusele.

Metsa võib majandada mitmeti. Igas majandusmetsas võiks aga olla piirkondi, mis saavad areneda omasoodu – mida “majandab” loodus ise ilma inimese sekkumiseta. Vanad, looduslikud metsad on tõelised elurikkuse oaasid ning pakuvad pelgupaika haruldastele liikidele, kes mujal ellu ei jää. Paraku on hakanud meie loodus ja metsad intensiivse majandamise tõttu hoogsalt vaesemaks jääma. Mida suurem on vanade metsade võrgustik meie maastikus, seda paremini käib looduse, sealhulgas inimese käsi.

Metsaomanikud saavad vanade metsade elustiku püsimisele kaasa aidata, hoides teadlikult mõni metsaosa majandamata. Loodussõbraliku metsanduse kodulehel leiab soovitusi, kuidas valida metsaosad, mida puutumatuna hoida. Loe www.metsaomanikule.ee/kink-loodusele

Eestis leidub juba praegu palju metsaomanikke, kes majandavad oma metsa loodussõbralikult ning on otsustanud jätta osa või terve oma metsa loodusele ehk seda mitte majandada. ELF palus kuuel metsaomanikul jagada oma metsa lugu. Videolugusid näeb siin: www.elfond.ee/margatudmetsas/videolood


Vanale metsale pühendatud algatuses on oodatud kaasa lööma ka põhikooli klassid. Selleks on valminud temaatilised animatsioonid, metsaviktoriin ning osaleda saab kollaaživõistlusel “Vana mets on nagu muinasjutt”. Osalejate seast valitakse välja kaks klassi, kes saavad minna tuleval kevadel koos metsaeksperdiga vanasse metsa õppereisile. Rohkem infot: www.elfond.ee/margatudmetsas/koolidele

Rohkem infot:www.elfond.ee/margatudmetsas

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee