Terveilm

Erakonnad arutavad debatil kliimaseaduse üle

13.02.2023

Kolmapäeval, 15. veebruaril toimub Tallinnas erakondade valimiste-eelne kliimadebatt, mille fookuses on kliimaseadus. Täpsem info debati ja sellel osalemise kohta on leitav veebilehelt kliimaseadus.ee.

Enamik Eesti erakondi on enda valimisprogrammides välja käinud vajaduse kliimaseaduse järele ning Eesti on üks vähestest Euroopa riikidest, kus kliimaseadus veel puudub. Debatil uuritakse erakondadelt, millist kliimaseadust Eestil vaja on ning milliseid samme erakonnad plaanivad, et Eesti kliimapoliitika oleks senisest edukamalt juhitud.

“Pinnaselt, kus enamik valimisprogramme lubab kliimaseadust, on hea edasi minna aruteludega sellest, millist ülesannet erakonnad kliimaseadusel kliimapoliitikas näevad. Eestis on hulganisti kitsaskohti, killustatust, vastuolusid nii kliimaeesmärkides kui ka näiteks selles, kes mille eest vastutab. Debatil püüame välja selgitada, kas ja kuidas erakondade plaanitav kliimaseadus neid lahendaks. Vastukaaluks on huvitav kuulda kliimapoliitilisi lahendusi erakondadelt, kes sellist lubadust välja ei käinud,” rääkis Hans Markus Kalmer.

Debatil võtavad sõna Tõnis Mölder Keskerakonnast, Helir-Valdor Seeder Isamaast, Riina Sikkut Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Anti Poolamets Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Marko Kaasik Eestimaa Rohelistest, Züleyxa Izmailova Eesti 200-st, Ando Eelmaa Parempoolsetest ning Yoko Alender Reformierakonnast. Üritust modereerib ERRi ajakirjanik Johannes Tralla.

Erakondade kliimadebatt “Kes otsustab Eestis, mis meie kliimaga saab?” toimub 15. veebruaril kell 18.00-20.00 Tallinnas Kultuurikatlas ruumis Stalker. Debatist teeb otseülekande ERR. Kohapeal osalemiseks on vajalik end registreerida. Debatti korraldab Eestimaa Looduse Fond ja toetab Euroopa Kliimafond (ECF).

Vaata lisaks:

Kliimaseaduse temaatiline veebileht: www.kliimaseadus.ee 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee