Terveilm

GLEN kutsub noori vabatahtlikeks arengumaadesse

29.12.2014

GLEN Eesti projekt saadab 2015. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Nepalis, Ukrainas, Gruusias ja Aafrika riikides.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul on 2015 GLEN konkurss eriline, kuna järgmine aasta on Euroopas arengukoostööle pühendatud. “Kogu aasta vältel keskendume teadlikkuse tõstmisele arengumaade probleemidest ja Eesti inimeste seotusele arenguriikidega. Ootame kõiki noori, kes lisaks kohalikus projektis osalemisele on huvitatud ka teavitustööst.”

2015. aastal saab kandideerida kümnesse projekti:

  • Gruusia: kaitsealade turundusstrateegia koostamine
  • Ukraina: traditsiooniliste viinamarjaistanduste taassünd linnapargis
  • India: orgaaniliste kangaste ja looduslike toodete tutvustamine ja turundamine
  • Nepal: tervikliku küla rajamine
  • Kamerun: oskuste arendamine ja Põhja-Lõuna kogemuste vahetamine
  • Kamerun: keskkonnaklubid lastekodudes
  • Kamerun: veebisisu loomine ja kogukonna raadiosaadete edastamine
  • Keenia: noorte toetamine ja neile eluks vajalike oskuste õpetamine
  • Malawi: tüdrukute harimine seksuaaltervise teemadel
  • Ghana: noortele ja leskedele inglise keele ning käsitöö õpetamine

Projektidesse kandideerimine on avatud kõigile 21-30aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Osade projektide puhul on oluline ka vene keele oskus. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 30. jaanuarini 2015.

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

Projekti koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastustaotlus on esitatud Välisministeeriumile. Lisainfo kandideerimise ja varasemate GLEN vabatahtlike kohta leiad siit.  Jooksvat infot konkursi ja vabatahtliku töö kohta leiab ka FB lehelt.

Lisainfot GLEN projekti kohta saab aadressilt piret@terveilm.ee

Tunnusfoto: GLEN 2013 Annmari Eespäev

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee