Terveilm

Kust leida hea kink?

10.12.2014

Arengumaades toodetakse enamus meie riietest, toidust, nutiseadmetest, mänguasjadest ja tehnikast. Paraku ei ole töötajaid kaitsvad seadused seal veel nii heal järjel, et valmistajad saaksid alati õiglast palka või lapstööjõu kasutamine oleks välistatud. Kasumi koorib mõni järjekordne suurkorporatsioon.

Ostukeskuses tunglemise asemel võid külastada hoopis väikeseid ja armsaid jõululaatasid, kus on müügil südamega ja vastutustundlikult valmistatud asjad nii Eestist kui mujalt maailmast. Nii teed kaks kingitust – rõõmu saavad nii kingituse valmistaja kui saaja.

EKA jõulumüük

Eesti Kunstiakadeemias
Reedel, 12. detsembril kell 12.00-19.00
Laupäeval, 13. detsembril kell 11.00-18.00

Oodatud on kõik, kes hindavad disaini ja kunsti ning soovivad oma lähedastele unikaalse jõulukingituse teha. Tegemist on heategevusliku üritusega, millega on igaühel võimalik panustada Eesti disaini ja kunsti tulevikku. Mitmekesist loomingut müüvad eranditult vaid EKA tudengid ja vilistlased. Lisainfo FB lehelt,

Ökobeebi jõululaat

Ravikunsti koolitus- ja teraapiatoas Väike Uba
12. detsembril kell 10.00 – 16.00
Looduskosmeetika, lilleveed, Eesti maalambavillast lastekudumid, käsitöö, arendavad mänguasjad, raamatud ja palju muud.
Lisainfo FB lehelt.

Mõnusate jõuluostude päevad

Telliskivi loomelinnakus
13. – 14. detsembril

Rohkelt ökotooteid, õiglase kaubanduse põhimõtete järgi loodud kaupu, taaskasutust ja kodumaist loomingut! Lisainfo FB lehelt.

Erivajadusega inimeste käsitöö jõulumüük

Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses
17. detsembril kell 12.30–15.00

Astangu jõulumüügile tasub tulla kõigil, kes otsivad poekaubast erilisemat ja sotsiaalse väärtusega kingitust – iga ost toetab erivajadusega inimesi. Müügivalikus on puidutooted, keraamika, klaasimaal, õmmeldud ja vilditud esemed ning palju muud põnevat. Lisainfo FB lehelt.

Mondo jõulubasaar

Telliskivi loomelinnakus, MTÜ Mondo ruumides.
20. detsembril kell 10.00 – 14.00

Müügile tuleb eksootiline käsitöö Afganistanist, Ghanast ja Ugandast, kõik valmistatud kogukondade poolt, kus Mondo tegutseb. Iga ost pakub tööhõivet ja paremat toimetulekut naistele ja noortele neis riikides. Lisainfo FB lehelt.

Disainiturg “Jõuluks koju”

Kultuurikatlas
20. detsembril kell 12.00 – 16.00

Jõulueelsel laupäeval saab valida parimate Eesti disainerite loomingust viimased jõulukingitused, kuulata kõrvupaitavat muusikat, süüa-juua head paremat ja kohtuda vanade ja uute sõpradega.
Lisainfo FB lehelt.

Tunnusfoto: MTÜ Mondo

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee