Kingi Targalt

Ostuabi

Kingitused on igal juhul osa meie jõulutraditsioonist. Kinkimine on oluline ja inimestele meeldib, kui neid meeles peetakse – ilma kingitusteta jõulud oleksid kurvad. Soovime, et jõulud muutuksid taas inimeste pühaks ja kinki otsides uurime ennekõike kingi saajat ja tema soove, mitte ei lähe ideid otsima supermarketist, mille reklaam ütleb “Miljon toodet. Midagi ikka leiad”.

Kui valime kallile inimesele kinki, soovime, et see väljendaks meie armastust kingi saaja vastu. Kõige suurema tähendusega on loomulikult ise tehtud kingid, aga seda alati ei jõua. Kust leida kingitusi, mis oleks tehtud tõesti südamega, hoides loodust ja kiites selle valmistajat?

 

Kui oled armas Eesti kingivalmistaja ja tahad meie algatusele õla alla panna, täida ära see küsimustik. Keskkonnasõbralikud ja vastutustundlikud ettevõtted lisame siia lehele, et inimestel oleks lihtsam heade kingituste meistreid leida.

Kingid saajale ja tegijale

Valides saab alati vaadata, kes on toote teinud  – vahel on võimalus, et saad kingi nii valida, et toetada ka selle tegijat.

Damota kaudu saab osta riidest või vilditud kotte, mille kujundus on inspireeritud Aafrikast. Ka kottide müügist saadud tulu läheb Etioopia lastele kooliraamatute ostmiseks, mis teeb omakorda suure kingi sealsetele lastele. Haridus on oluline!

Hea Hoog – eriliste inimeste  valmistatud käsitöö. Mänguasjad, keraamika, käsitöö (viltimisest puutööni).

Inimõiguste Keskusest saab Reet Ausi T-särgi, mis aitab edendada inimõiguseid.

Maarja Küla poes müüakse puuetega inimeste käsitööd, mis on kohapeal valmistatud.

Mondo eetiliste kinkide valik on lai – punutud korvidest ja tikanditest kuni võimaluseni kinkida arvutikursus Keenia noortele või kits Ghana lesknaisele. (Miks just naistele?)

Pimemassööride Ühingu eesmärk on pakkuda nägemispuudega  inimestele töövõimalusi. Massöörid asuvad Tallinnas, Tartus, Kärdlas, Valgas, Viljandis, Järva-Jaanis, Keilas ja Sakus.

Põhja-Eesti Pimedate Ühing -igalt ostult läheb väike osa ka tegevuskeskuse toetuseks, samuti toetad nägemispuudega inimeste töötamise võimalusi. Keraamika, puitesemed, postkaardid, lasteraamatud.

Solve et Coagula – vähenenud töövõimega inimeste käsitöö ja puidutööd.

Eelista eestimaist!

Siia lisandub detsembri jooksul tootjaid ja meisterdajaid, kes teevad oma tööd südamega ja kellelt saad kaua kestva ning kvaliteetse kingituse.

Beebiriieterent pakub võimalust kinkida kõigil lähedastel kinkekaart lastevanematele kelle lapsed on sündinud enneaegsena või madala sünnikaaluga ja vajavad enneaegsete riideid.

Emma Leppermann – südamega loodud tekstiilitooted.

Laste Maa&Ilm on mänguline kauplus Tartus, kus müüakse ainult kodumaiste väiketootjate loomingut, mis on valmistatud Eesti emmedelt ja issidelt meie lastele.

Linda al-Assi vanasid kullassepa tehnoloogiaid kasutades käsitsi valmistatud kaasaegsed ehted sobivad kandjaile igas vanuses!

Nukufilmi Lastestuudio – animatsiooni koolitused lastele, noortele ja täiskasvanutele, nt koolivaheaegadel toimuvad animatsioonilühikursused erinevatel teemadel või Animapesa töötuba, kuhu saab tulla terve perega koos animfilmi klippi meisterdama.

Perekeskus Sina ja Mina – suhtlemistreening Gordoni perekool on kink lapsevanematele, kes väärtustavad häid peresuhteid ja soovivad olla tealikud, kuidas lapse arengut toetada, et temast kasvaks rõõmus, enesekindel ja endaga toimetulev täiskasvanu.

Skineks – naturaalne ja eestimaine lambanahk otse tootjalt.

Studio Tartuensis on Tartus Trükimuuseumi südames asuv käsitöökoda, kus äravisatud raamatutest ja isegi värvikaltsudest saavad uued vinged märkmikud, külalisteraamatud ja muud vahvad tooted, et toetada muuseumi tegevust.

Säästva Renoveerimise Keskus – Tartus avatud töökojas saab igaüks ise talle olulise puidust eseme meie meistri juhendamisel korda teha

Sõsar – looduskosmeetika, mille valmistamisel kasutatakse kohalikku toorainet, et toodete toime oleks parim nii meie kehale kui loodusele.

Taaskasutuskoda tegeleb üleliigsete, kuid kasutuskõlblike esemete kokkukogumise, korrastamise ja uuesti kasutusse andmisega müügi või tasuta loovutamise teel taaskasutuskeskuse põhimõttel. Ise tehtud käsitöökaardid, lisaks taaskasutuspood.

Veriora Tsunft on käsitööühingust sotsiaalseks ettevõtteks kasvanud organisatsioon, kes väärtustab kohalikku, olgu selleks taaskasutusmaterjal, tooraine, kohalik tööjõud või koostööpartner. Käsitöö ja muu, peamiselt keskkonnasõbralikus pakendis.

Villapai – Keskkonna – ja kogukonnasõbralikud tooted lastele ning suurtele.

Woolish Knitting – Viljandis toodetud ja disainitud kudumid. Kudumikollektsioonid on toodetud looduslikest ja keskkonnasäästlikest materjalidest ning toodetes on kasutatud ainult 100% villa.

 

Terveilm

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee