Terveilm

Kliimakool

08.07.2023

Kliimamuutus on inimkonna üks suuremaid proovikive, millega hakkama saamiseks on teadlaste sõnul aega üha napimalt. See tähendab, et tegutseda tuleb äärmiselt kiiresti ja otsustavalt: vähendada kasvuhoonegaaside heidet, rabeleda lahti fossiilkütuste lõksust, lükata tagant taastuvenergia arengut, lõpetada energia raiskamine, hoida loodust.

Kliimamuutuse tulemuslikuks pidurdamiseks on meil vaja jõuda selleni, et Eesti ühiskonnas mõistetaks kliimamuutuse pakilisust ja tegutsemata jätmise või liiga aeglaselt tegutsemise hinda sisuliselt. Need, kelle tegevus kliimamuutust enim mõjutab, peavad hoomama kliimasüsteemi ja selle toimimist terviklikult, et osata leida toimivaid lahendusi ka kliimamuutuse leevendamiseks ja sellega kohanemiseks. Teisisõnu peavad kliimamuutuse suurimad mõjutajad oskama teha otsuseid ja tegevusi, mis toetaksid kliimamuutuse, ja ühes sellega elurikkuse kao, pidurdamist. Selleks algatas Eestimaa Looduse Fond otsustajate kliimakooli, mis on mõeldud Eesti ühiskonna praegustele ja tulevastele võtmetegijatele, eestkõnelejatele erinevates eluvaldkondades – ettevõtjaile, ajakirjanikele, riigiametnikele, poliitikutele jt. Kliimakool annab osalejatele unikaalase võimaluse kahe päeva jooksul põhjalikult läbi hekseldada kliimasüsteem, kliimamuutuse põhjused, mõjud ja sellega toimetuleku viisid ühes valdkonna tippekspertidega.

“Kuna kliimamuutuste skeem on keeruline, on kliimakool ja selle ekspertide hinnangud ja näited väga vajalikud, et kliimakriisi ulatust ja põhjusi paremini mõista,” räägib otsustajate kliimakoolis osalenud Riigikogu liige Hanah Lahe.

ELF alustas kliimakooliga 2023. aasta alguses ning praeguseks on tunnistustega lõpetanud kaks lendu ehk ligi 30 võtmetegijat Eestis.

ELFi eestveetavast otsustajate kliimakoolist rohkem: elfond.ee/kliimakool

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee