Terveilm

Kliimakriis on sotsiaalne kriis: COP27 peab tooma tulemusi!

11.08.2022

Arengukoostöö Ümarlaud kutsub kõiki allkirjastama petitsiooni Change.org keskkonnas.

Meie ees on ühed muutlikumad ajad tänapäeval. Kõik ütleb meile, et praegusel kursil jätkamine on pikaajaline oht inimkonnale ja keskkonnale. 

Et tagada tulevik kõigile, on praegu aeg süsteemseks muutuseks ja kliimaõigluseks.

Kliimakonverents COP27 toimub Egiptuses 2022. aasta novembris ja seal osalevad kõikide riikide liidrid, et võidelda kliimakriisiga ja rajada tee globaalsele õiglusele. Me peame oma hääled kuuldavaks tegema! 

Kliimamuutused panevad iga aasta umbes 20 miljonit inimest oma kodudest lahkuma. Meie praegune majandussüsteem, mis põhineb tugevalt fossiilkütustel ja kaevandustel, on selle keskkonna kokkuvarisemise keskmes ning põhjustab praeguseid ning tulevasi konflikte. Me ei saa eraldada majandust ja kliimat – need teemad on seotud ja nendega tuleb tegeleda korraga. 

Poliitikategijad peavad need punktid ühendama ja aitama liikuda õiglase ning jätkusuutliku tuleviku poole. Liikuma heaolu ja rahu suunas. COP 27 lähenedes nõuame me Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyeni käest, et:

  1. Globaalne soojenemine tuleb hoida alla 1.5°C saavutades Euroopa Liidu kliimaneutraalsuse eesmärgid 2040.a., kiirendades üleminekut rohelise energia suunas ja fossiilkütuste rahastamise lõpetamist;
  2. Muutust sotsiaalse ja ökoloogilise heaolu suunas, riikide mõõtmist, mitte ainult SKP järgi ning kogukondade ja looduse vajaduste tõstmist korporatsioonidest ette;
  3. Kliimapõgenike kaitsmist läbi inimõigustepõhise migratsioonipoliitika ning kõige haavatavamate kogukondade toetamise finantsilise ja tehnoloogilise abiga;
  4. Noorte osalemise tõstmist, et integreerida alt-üles vaateid ja nägemust poliitilistesse otsustesse ja noortekogude loomist Euroopa Liidus ja liikmesriikides.


Selles omavahel ühenduses olevas maailmas on meil jõud, et olla osa muutusest. Sinu allkiri on asendamatu tegemaks kliimaõiglust COP27 oluliseks osaks. Näitame tulevikku, mida me tahame oma planeedile ja inimestele – õitsvat tulevikku kõigile. Kõik see algab sinu allkirjast! #ClimateOfChange

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee