Terveilm

Maailmakooli 6 uut materjali maailmahariduse teemade käsitlemiseks noortega

27.03.2024

Uued õppematerjalid Mondo Maailmakooli varamus tutvustavad Eesti arengukoostööd ning toetavad tundlike teemade käsitlemist klassiruumis.

“Elame ajal, mil üleilmsed kriisid toovad meile Eestis kaasa ootamatuid muutusi ja määramatust. Maailmaharidus pakub tuge kohanemisel ja hakkama saamisel. Juhendmaterjalid ja mängulised lähenemised aitavad õpetajatel noortega tegeleda kohati tundlike ja vastuoluliste teemadega, arendades noortes avatust ja empaatiavõimet,” sõnas Maailmakooli juht Maria Sakarias. 

Õpetajate ja noorsootöötajate igapäevatöö lihtsustamiseks leiab Maailmakooli veebist nüüd mitmeid uusi juhendmaterjale. Näiteks lõime noortekonkursi raames tegevusjuhendi, mis aitab õpilastele selgitada konkursi tausta ja samal ajal avada identiteedi ja mitmekultuurilisuse teemat läbi loomingulise tegevuse. See on eelkõige häälestusülesanne, mis aitab  noortel teha sammu lähemale oma töö noortekonkursile esitamise suunas.

Lisaks on Maailmakooli eksperdid koondanud toetavaid materjale käsitlemaks tundlikke ja vastuolulisi teemasid ning eesti keelde tõlkinud ja kohandanud metoodilise materjali HEADSUP, mis aitab tegeleda ülemaailmsete probleemidega kriitilisest ja eetilisest vaatenurgast.

Huvilistele on nüüd kättesaadavad ka Euroopa Parlamendi partnerkoolide võrgustiku seminari materjalid, kus neli eksperti avavad Iisraeli-Palestiina konflikti. Loengud keskenduvad ajaloolisele perspektiivile, Euroopa Liidu nägemusele lahendustest, Eesti vaatele ja praktilistele meetoditele teema avamiseks klassiruumis.

“Mondo on edendanud maailmaharidust Eestis pea 17 aastat ning läbi aastate näeme, et õpetajad otsivad lisaks taustateadmistele ka alati põnevaid viise, kuidas teemat õpilasteni viia. Oleme arendanud mitmeid interaktiivseid meetodeid ja hea meel on tutvustada uusimat põgenemismängu koostöös Shokkin Groupiga, mis aitab seikluslikult kliimamuutuste teadmisi avada,” sõnab Maria Sakarias. 

Lisaks põgenemismängule “Sinu lugu” on Maailmakooli kogus ka näitus, mis avab Eesti 25-aastast rolli arengukoostöös ja humanitaarabis.

Uute õppematerjalide loomist toetab Mondo Maailmakool läbi erinevate projektide, mida rahastavad ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus, Euroopa Liit ja Eesti Välisministeerium.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee