Terveilm

Mondo kogub annetusi Ukraina kodude taastamiseks

16.11.2022

Mondo kutsub Eesti inimesi ning ettevõtteid üles toetama Ukraina sõjast puudutatud piirkondade ülesehitamist, et vabastatud külade ja linnade elanikud saaksid koju naasta. Elamiskõlbmatuks muudetud kodude taastamiseks ning soojustamiseks on peamiselt vaja uksi, aknaid ning katusematerjale. 

Annetused on väga oodatud igas suurusjärgus – igast eurost on abi. Ehitusmaterjalide orienteeruvad hinnad on Ukrainas hetkel sellised: 250 eurot – uks; 300 eurot – aken; 700 eurot – katusematerjal. 

Kogutud annetused suunab Mondo oma kohalikule partnerile Ukrainas. Dobrobat koondab üle 38 000 vabatahtliku ja selle eesmärgiks on üles ehitada vene vägede poolt hävitatud külasid, linnu ja infrastruktuuri. Dobrobat on Mondo rahalisel toel juba taastanud kolm maja Kiievi oblastis Gorenkas ja Gostomelis. Mondo plaanib ülesehitustööde toetamise jätkamist ning laiendamist.

Oodatud ka suuremad annetused. Paljudes Ukraina piirkondades on suur vajadus generaatorite järele, sest tavapärane energiavarustus on rivist väljas. Eramutes kasutatava generaatori hind on 600 eurot ja avalikus hoones elektrit tagav generaator maksab 1500 eurot. Sõja algusest alates on Mondo juba lähetanud Ukrainasse 85 erineva võimsusega generaatorit, nendest 17 Välisministeeriumi toetusel. Lisaks on elektrivarustuse parandamiseks lähetatud neli päikesepaneelide süsteemi.

Annetamisvõimalused:

Taustaks: Ukrainas on tänase seisuga Venemaa pidevate rünnakute tõttu kannatada saanud ligi 35% elektrijaamadest. Elektrikatkestused ja puuduv toasoe on igapäevased nähtused pea kogu riigis. Lisaks  on õhu- ja maismaarünnnakute tõttu  saanud raskemaid ja kergemaid kahjustusi tuhanded kodud. Ligi 7 miljonit inimest on pidanud ümber asuma Lääne-Ukrainasse. Okupeeritud külade vabastamisel oleks suurel hulgal inimestel võimalik koju naasta, kuid  kodud on muudetud elamiskõlbmatuks. Mondo keskendub  koos oma partneriga just neile hoonetele, mida on kergema renoveerimise abil võimalik taas elamiskõlblikuks muuta. 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee