Terveilm

Mondo kogub annetusi Ukraina mitmekülgseks toetamiseks

20.01.2023

Mondo pälvis kodanikuühiskonna Aasta algatuse auhinna “Ukraina heaks!” algatuse eest koos Eesti Pagulasabi ja Ukraina Kultuurikeskusega. Talve üleelamiseks vajab Ukraina jätkuvalt mitmekülgset abi. 

Mondo kutsub Eesti inimesi ja ettevõtteid toetama Ukraina ülesehitamist, humanitaarabi pakkumist ning haridusasutusi ja -tegevusi käesolevas kriisis.

Vajadused Ukraina toetamiseks on täna väga erinevad, kasvavad ajas ning vajavad mitmekülgset sekkumist. “Sügis-talv 2022 tõi endaga kaasa Venemaa korraldatud raketirünnakud, mille eesmärk oli muuhulgas tabada Ukraina kriitilist infrastruktuuri. See tähendab, et suur osa ukrainlastest on pidevalt elektri, kütte ja veeta,” ütles Mondo Ukraina humanitaarabi tegevuste juht Erika Tšerkašina. 

Aktiivsest sõjategevusest räsitud riigis püsivad ka varasemad vajadused, sealhulgas toidu- ja hügieeniabi, hariduse püsimine, ülesehitus ja evakuatsioon. Seda eriti hiljuti vabastatud aladel Ida-Ukrainas. 

“Mondo roll selles kriisis on tagada, et tekkinud humanitaarkatastroofis ei kaotataks sõjakaotustele lisaks ühtegi inimelu seetõttu, et puudus ligipääs turvalisele varjupaigale või toidule,” ütles Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. Oluline on toetada ka haridusvõrku, et võimalikult katkematu hariduse omandamine saaks jätkuda ning me ei näeks sõja lõppedes kaotatud põlvkondi, kes kaotasid ligipääsu haridusele.

Mondole tehtud annetustega toetad Ukrainat järgmiselt:

  • soetame ukrainlastele toidupakke,
  • soetame generaatoreid, mis aitavad säilitada ukrainlaste ligipääsu elektrile ja selle kaudu elutähtsatele teenustele,
  • aitame ülesehitada sõjas kannatada saanud kodusid,
  • toetame toimetulekukoolituste kaudu Ukraina naisi erinevates piirkondades,
  • toetame Ukraina koole ning erinevaid haridusprojekte,
  • toetame ukrainlasi psühhosotsiaalse kriisiabi kaudu. 

Annetamisvõimalused:

Mondo tegutseb Ukrainas koostöös oma partneritega: Vostok SOS, Real Ukrainians, Dobrobrat, Tšernihivi Inimõiguste Haridusmaja ja Sincere Heart.

Täiemahulise sõja algusest on Mondo toimetanud Ukrainasse üle 370 tonni toiduabi, 189 generaatorit ning jaotanud 5500 perele Ukrainast soetatud toiduabi. Mondo on toetanud kriisi- ning evakuatsiooniinfo kõnekeskuse tööd, taastanud purustusi saanud kodusid, toetanud üle 600 psühholoogilise online-konsultatsiooni ja sisepõgenikele suunatud lastelaagreid. Mondo Ukraina tegevustest ja partneritest saab rohkem infot siin: https://mondo.org.ee/riigid/ukraina/

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee