Terveilm

Mondo kutsub tänavakunsti tutvustavale rattatuurile

16.09.2022

Mondo korraldab kampaania #IShareHerPower raames uusi tänavakunsti teoseid tutvustava rattatuuri ning kutsub noori üles võtma osa kleepsukavandite konkursist.

Kampaania jooksul on Tallinnas valminud neli suuremat tänavakunstitööd neljalt professionaalselt kunstnikult. Teoste eesmärk on rääkida läbi tänavakunsti sellest, kuivõrd tugevalt mõjutavad kliimamuutused soojema kliima ja madalama sissetulekuga riikide inimeste igapäevaelu. Kunstnike tööde inspiratsiooniks olid naissoost kliimaaktivistid ning nende võitlust tuleviku nimel erinevates maades. 

18. septembril Velomarketi ja Lasnaideega koostöös toimuv rattatuur viib huvilised tutvuma kolme kunstiteosega. Tuur algab kell 16 Telliskivi loomelinnakus, esimene peatus on Puhangu tänaval, kus saab näha Andrei Kedrini (Sodacats) tööd. Edasi liigutakse Kalamaja parki, mille servas asuval alajaamahoonel on Maria-Liisa Leonidovi teos, mis on inspireeritud Mehhiko keskkonnaaktivisti Leydy Pechi tegevusest. Kalamaja Velomarketi kaupluse juures tehakse ka tee- ja kringlipaus ning sealt suundutakse edasi Ülemiste linnakusse, kus asub #IShareHerPower kampaania kõige mahukam teos – Lex Zoozi üle 7 meetri kõrgune seinamaal võtab fookusesse metsakaitse ning on inspireeritud keskkonnaaktivisti Wangari Maathai tegevustest. 

„Valisin oma teose teemaks “metsakaitse”, sest see teema on mulle lähedane ja ühtlasi on see probleem, mis on aktuaalne ka Eestis. Wangari Maathai astus 50 aastat tagasi, kui kaitseorganisatsioone polnud, peaaegu üksi välja, et kaitsta Aafrika metsi ülemaailmsete tööstus- ja naftaettevõtete eest, mis hävitasid Keenia ja kogu Aafrika ökosüsteemi. Arvan, et sellise naise eeskuju teades peaks inimestel natuke häbi olema, kui tähelepanematud me looduse suhtes oleme tehes nägu, et probleeme polegi,“ ütles kunstnik Lex Zooz.

Pärast rattatuuri lõppu on kõigil võimalik ühiselt kulgeda tagasi Vabaduse väljakule, aga tagasisõiduks saab muidugi valida ka enda marsruudi või kasutada rongi. 

Rongiga on mugav sõita vaatama ka kampaania neljandat tööd, mis rattatuuri marsruudist välja jääb. Tallinna Nõmme Huvikooli seinale lõi Tšaadi keskkonnaaktivisti Hindou Oumarou Ibrahimi tegevustest inspireeritud teose Soome kunstnik Essi Ruuskanen. 

#IShareHerPower kampaania raames antakse välja ka naisaktivistidest inspireeritud kleepsualbum ning toimub 15-25 aastastele noortele suunatud kleepsukavandite konkurss. Konkursi eesmärk on, et Eesti noored mõtestaksid endale sobiva kunstivormi kaudu keskkonnaga seonduvaid väljakutseid ning leiaksid motivatsiooni juba tegutsevate keskkonnaaktivistide tegudest. Kavandite esitamise tähtaeg on 30. september. Rohkem infot konkursi kohta leiab siit. 

Fotod valminud tänavakunsti töödest leiab siit 

Huvist võtta osa tasuta rattatuurist saab märku anda siin. 

Kampaania #IShareHerPower sündis koostöös MTÜ Rural Urban Art ja MTÜ Lasnaideega.

Tänavakunsti kampaaniat rahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus – ESTDEV. Tööde loomist toetas värvidega AkzoNobel ja tõstukitega Ramirent. Mondo tänab koostöö eest pindade osas Ülemiste Cityt, Tallinna Nõmme Huvikooli ja Elektrilevi.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee