Terveilm

MTÜ Mondo avab esinduse Aafrikas

19.03.2021

19. märtsil avab Mondo piduliku online-üritusega oma Ida-Aafrika esinduse Uganda pealinnas Kampalas. Tegemist on esimese Mondo esindusega väljaspool Eestit. Ida-Aafrika esinduse eesmärgiks on muuta Eesti arengukoostöö ning humanitaarabi tõhusamaks ja nähtavamaks ning aidata hoida ja laiendada Mondo kontaktvõrgustikku Ugandas ja teistes Ida-Aafrika riikides.

Viimase paarikümne aastaga on globaalne majanduskasv toonud kaasa suuri positiivseid muutusi inimarengus. Keskmine leibkonna sissetulek on kasvanud pea kõikjal maailmas, rohkem lapsi saab ligipääsu haridusele, naiste õigused on laialdasemad kui kunagi varem.  Ent majanduslik kasv ei ole kaasa aidanud absoluutse vaesuse ja ebavõrdsuse vähendamisele Aafrika riikides, kus absoluutses vaesuses elab jätkuvalt ca 390 miljonit inimest (2019. aasta andmed). Kaasaegsed globaalsed trendid nagu kliimamuutused, ränne ja digilõhe mõjutavad just kõige vaesemate ühiskonnakihtide toimetulekut. 

“Praegune digiajastu ja kiiresti kasvav keskklass Aafrikas pakub enneolematuid äri- ja koostöövõimalusi ka Eestile, ent kätkeb endas suurt riski, et kõige vaesemate või vähimate võimalustega ühiskonnagruppide ja kogukondade vajadused jäetakse kõrvale. Et seda ei juhtuks jätkab ja laiendab Mondo oma tööd Aafrikas,” ütles Mondo arengukoostöö suuna juht Riina Kuusik-Rajasaar. 

Mondo esindus Ugandas, kus hetkel töötab kaks eksperti, võimaldab ühtlasi arendada ja laiendada Mondo digivõimekuse haridusprogrammi, mida on seni ellu viidud kahes Uganda pagulasasumis ning pealinnas elavatele pagulasnoortele.

“Mondo füüsiline kohalolu Ugandas aitab meil kaasa rääkida Ida-Aafrika võrgustike koostöös ning leida partnereid, kelle kaudu saame Mondo ekspertiisi, näiteks ainulaadset digioskuste programmi, viia suurema hulga kasusaajateni. Head kontaktid ja partnerlused võimaldavad meil liita oma programmi juba toimivate suuremate organisatsioonide tegevuste juurde, ilma et see nõuaks suuri investeeringuid,” ütles Mondo Uganda juht Siisi Saetalu. 

Reedel, 19. märtsil kell 11 (eesti aja järgi) algaval avaüritusel osalevad Mondo Uganda partnerid ning esindatud on ka Eesti Välisministeerium. Ürituse avakõne peab Eesti Välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi büroo direktor Kadi Metsandi.  Avaüritust saab jälgida ZOOMi vahendusel ning Facebook live´is.

Mondo esinduse avamist Ugandas rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Mondo on Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi organisatsioon, mis on töötanud kolmes Aafrika riigis (Ghana, Keenia, Uganda) üle 10 aasta toetades laste haridust ja naiste iseseisvat toimetulekut ning lähetades oma partnerite juurde vabatahtlikke erialaeksperte. 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee