Terveilm

Päikeseliste silmadega nukud

17.07.2017

 

Anna Lishchynale on alati meeldinud oma kätega imesid luua. Mänguasjad, padjad, nipsasjad kodu kaunistamiseks – ta saab kõige sellega üllatavalt hästi hakkama. Kuid pikka aega oli Annale väljakutse, kuidas muuta hobi äriks. Kui ENUT tutvustas Ukrainas mentorlusprogrammi, kutsuti Anna sellest osa saama.

Kohaliku ühingu kaudu leiti talle juhendaja, Inna Chyzhyk, kes on kergtööstustehase “MriyaE” (eesti k “On unistus”) asutaja. Inna on pikka aega tegelenud tekstiiltoodete tootmisega ja loonud väga eduka ettevõtte. Inna õpib ise pidevalt ja jagab rõõmuga oma teadmisi ka nooremate kolleegidega. See imeline tandem, Anna ja Inna, saavutasid suurepäraseid tulemusi – Anna lõi oma brändi “Valiza Dyv” (eesti k “Imede kohver”). Ta hakkas oma tooteid müüma erinevates netipoodies, osalema festivalidel ja messidel. 

Foto_2

Tema päikeseliste silmadega nukud ja värvilised padjad pakuvad rõõmu ja inspiratsiooni kõigile, kes neid ostavad. Nüüd veedab Anna oma pühapäevahommikuid koos tassi kohvi ja lemmikmuffinitega, tehes suuri plaane oma väikese, kuid ambitsioonika ettevõtte edasiarendamiseks.


Imelised muffinid

Annal on eriline muffinite retsept. Vaja läheb koostisaineid, mida leiab alati igast kodust. Küpsetusaeg on 25 minutit. Anna on sellesse retsepti armunud!

Vaja läheb:

Nisujahu 200 g

Küpsetuspulber – 1 tl

Suhkur 150 g

Piim 100g

Kanamuna (keskmise suurusega) 3 tükki

Või (pehme või margariin) 200 g

Vanillsuhkur 1 kotike (25 grammi)

Valmistamine:

Klopi munad kausis lahti, lisa suhkur ja toasoe või. Sega jahu ja küpsetuspulber ning raputa läbi sõela ülejäänud koostisosade hulka ja sega ühtlaseks. Täida vormid taignaga umbes pooleni. Küpseta eelkuumutatud ahjus 180 kraadi juures 15 minutit.

Valmis muffinitele raputa tuhksuhkrut.

Lugu kuulas Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus, autor Viktoria Talasshkevych.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee