Terveilm

Rohepoliitika eestvedaja: rohepöörde tegemine ei ole valik, aeg tiksub meie kahjuks

21.01.2023

Kas Eestis rohepööret eest vedavad eksperdid usuvad, et selle tegemine on võimalik? Vastust kuuled saatest „Rohepöörane“.

Viimases taskuhäälingu „Rohepöörane“ episoodis olid külas Kristi Klaas ja Ivo Krustok riigikantseleist, kes juhivad rohepöörde tegemist Eestis. Riigikantselei rohepoliitika koordinaator Kristi Klaas rõhutas saates, et tegelikult ei ole meil valikut, kas teha rohepööret või mitte ning aeg selle tegemiseks hakkab otsa saama.

Saatejuhid Mart Valner ja Madis Vasser uurisid saatekülalistelt, kuidas nemad rohepööret mõistavad. Kristi Klaas näeb rohepööret kui majanduse ja ühiskonna ümberkujundamist kolme eesmärgiga: vähendada negatiivset keskkonnamõju, tugevdada ettevõtete konkurentsivõimet ja pakkuda inimeste kvaliteetset elu puhtas keskkonnas. Riigikantselei rohepoliitika nõuniku Ivo Krustoki hinnangul tähistab rohepööre laiemat muutust ühiskonnas, aga lõpuks on see iga inimese teha, kas tal seostub see sõna hirmude või võimalustega.

Kuidas teha selline rohepööre, mis kõikidele inimestele vastuvõetav oleks, kuula juba saatest.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee