Terveilm

KUULA | Euroopa Liit, rohepööret ei saa lükata kaugesse tulevikku! Katastroofi vältimiseks on aega vaid loetud aastad

11.07.2022

Euroopa kliimapaketi „Eesmärk 55“ meetmeid pole mõtet hakata rakendama aastal 2040, selleks ajaks on need sisuliselt mõttetud, rääkis saates „Rohepöörane“ Madis Vasser.

Peagi möödub aasta sellest, mil Euroopa Komisjon tutvustas avalikkusele põhjalikku kliimapaketti „Eesmärk 55“. See sisaldab tosinat õigusakti, millega Euroopa Liit saaks 2030. aastaks vähendada CO2 õhkupaiskamist 55% võrreldes 1990. aastaga.

„Rohepöörane“ saate üks juhte Madis Vasser sõnas viimases episoodis, et läbirääkimiste protsessi käigus on pakutud välja meetmete edasi lükkamist ja üleminekuperioode. „See edasi lükkamine tundub põhjendamatu. Kliimateadlased on ju rõhutanud, et aega ei ole. Kui 2040. aastal meetmeid rakndama hakata, on need selleks ajaks aegunud ja mõttetud,“ rääkis Vasser. Samas lohutas teda teine saatejuht Mart Valner, et Euroopa Parlamendi kätte paket alles jõuab ning parlament on kriitilisem ja suurema ambitsiooniga kui eelkäijad.

Vasser viitas kliimateadlaste sõnumile: hoidmaks globaalset soojenemist alla 1,5 kraadi, peame tegutsema sel kümnendil ja vähendama kasvuhoonegaase aastaks 2030 43% võrra. Põhimõtteliselt ütlesid teadlased, et meil on kaheksa aastat, et vältida katastroofilisi tagajärgi.

Aga mis põhjustel kavatsevad keskkonnaühendused Euroopa Komisjoni kohtusse kaevata, kuula lähemalt saatest „Rohepöörane“.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee