Terveilm

Tallinna Ülikool ja Stella Soomlais Stuudio liitusid koalitsiooniga

17.10.2018

Koalitsiooniga Kestliku Arengu Heaks liitusid 16. oktoobril 2018 Tallinna Ülikool ja Stella Soomlais Stuudio.

Koalitsiooni eestvedaja, Arengukoostöö Ümarlaua juhi Sigrid Solniku sõnul on ühiskondlik muutus kestlikuma ja õiglasema tuleviku nimel võimalik ainult siis, kui selle nimel töötavad erasektor, riik, vabaühendused ja haridusasutused. “Vaadates raporteid kas kliima või õnnelikkuse kohta on selge, et vaja on kestlikumaid lahendusi. Olukorra muutmiseks on oluline, et suured, ühiskonnas olulist mõju omavad asutused näitavad, et see on oluline teema, kuhu tasub panustada. Koalitsioon usub, et koos tegutsedes on seljatagune tugevam ja hääl kõlavam”.

Tallinna Ülikooli visioon on olla targa eluviisi eestvedaja Eestis, mis hõlmab endas ka kestlikku elukorraldust. “Seetõttu on mul väga hea meel, et esimese ülikoolina Eestis selle koalitsiooniga liitusime,“ sõnas rektor Tiit Land. „Kestlikkuse põhimõtete järgimine õppe-, teadus- ja arendustöös annab nii meile kui ka meie koostööpartneritele täiendavaid võimalusi paremasse tulevikku panustada.“

TLÜ on juba liitunud Euroopa pealinnade ülikoolide assotsiatsiooni jätkusuutliku arengu platvormiga UNICA Green, mis lisab kestlikkust tähtsustvale mõtteviisile rahvusvahelise mõõtme. Uudne ja samas oluline võimalus kestliku mõtteviisi praktikasse viimiseks on ülikooli uue õppeaine, ühiskonna tegelike probleemide lahendamisele suunatud ELU interdistsiplinaarsed projektid. Rohelise ülikooli põhimõtetest lähemalt TLU kodulehelt.

Stella Soomlais Stuudio põhimõte on ettevõtte juhi ja peadisaineri Stella Runneli sõnul kestlik ja teadlik materjalikasutus. “Oleme uhked oma kottide üle ja tunneme aukartust materjali ees, mida kasutame. Teeme endast oleneva, et kasutada materjal ära võimalikult suures mahus. Stella Soomlaisi kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Suuremaid nahatükke kasutame aksessuaaride valmistamisel (rahakotid, käepaelad ja võtmehoidjad). Väiksed tükid ärkavad ellu meie töötubades ja osa neist annetame käsitööringidele. Selliselt püüdleme järk-järgult täielikult jäätmevaba tootmise suunal.”

Stella Soomlais Stuudio on allkirjastanud 2020 Circular Fashion System Commitment’i, ehk lubadused, et aastaks 2020 põhineb kogu disain ringsüsteemil, võimaldades hilisemat materjali taaskasutust uuteks toodeteks ning on välja töötatud toimiv süsteem võimaldamaks kõiki kasutatud kotte  tagastada, et neid uuele eluringile suunata.

Koalitsioon kestliku arengu heaks koondab Eesti ettevõtteid, vabaühendusi ja riigiasutusi, kes tegutsevad maailma kestliku arengu eesmärkide raames ja/või nimel. Koalitsiooni eesmärgiks on saada koostöö- ja infoplatvormiks, mille raames saaks iga liige aidata kaasa kestlikuma maailma loomisele just talle sobival moel.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee