Terveilm

Eesti idapartnerluse suuna jaoks oli täna oluline päev

22.01.2021

Eesti idapartnerluse suuna jaoks oli täna oluline päev. Välisminister Urmas Reinsalu ja Valgevene opositsioonijuht Svjatlana Tsihhanovskaja andsid täna ühise pressikonverentsi, kus rõhutati Eesti olulisust Valgevene demokraatlike protsesside toetamises. Eesti on olnud üks peamisi liitlasi, kes on Valgevene demokraatlikku kultuuri poliitiliselt toetanud, vabade valimiste eest nii üle-Euroopalisel kui üleilmselt tasandil seisnud ja Valgevene kodanikuühiskonda olulisel määral toetanud. Valgevene viimase poole aasta sündmused on näidanud, kuivõrd tähtis on hoida tugevaid suhteid idapartnerluse regioonis ja missuguseid demokraatlikke protsesse saab kodanikuühiskond riigi tasandil käivitada. 

Svjatlana Tsihhanovskaja viibib Eestis, et osaleda täna kell 16.00 Eesti korraldataval ÜRO Julgeolekunõukogu Arria-formaadi virtuaalistungil Valgevene meediavabaduse teemal. Kohtumist kantakse üle ka veebis https://youtu.be/WGwv6MWAJjE

Arria-formaadis toimuva kohtumise eesmärk on juhtida tähelepanu Valgevene ajakirjanike alusetule kinnipidamisele ning teistele meediavabadust ohustavatele tegevustele, mida Valgevene valitsus on pärast 2020. aasta 9. augusti presidendivalimisi rakendanud. Reedene kohtumine võimaldab saada vahetut teavet Valgevenes toimuvatest tõsistest meediavabaduse rikkumistest ning pakub eksperthinnanguid ja teavet mõjutatud ajakirjanikelt ja inimõiguste ekspertidelt. Üritusel kõnelevad ÜRO arvamus- ja sõnavabaduse edendamise ja kaitse eriraportöör Irene Khan, Valgevene Koordinatsiooninõukogu Presiidiumi liige ja Riikliku Kriisivastase Juhtimise pea Pavel Latuško, Timesi ajakirjanik Gareth Browne ning Valgevene sõltumatu meediaväljaande ajakirjanik. Rohkem teavet leiab ürituse lehelt: https://vm.ee/meediavabadus

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee