Terveilm

In English

AKÜ septembris – tähelepanu ja värisevad käed

04.09.2017

Soojale septembrikuule läheb AKÜ vastu soojade südamete ja hakkaja naiskonnaga. Telliskivi ühiskontori arengukoostöö nurgas on meil nüüd Sigrid, Katrin, Anni ja Agne. Agne on naiskonna värskeim liige ja räägib endast veidi pikemalt.

Septembris on kiirust ja põnevust

Meil on Euroopa tähelepanu ja vastutusest värisevad käed, sest 11.-12. septembril korraldame arengukoostöö ja digitaliseerimise vahelisi pingeid ja võimalusi uuriva konverentsi Digitalising Development. Are We Ready For The Future? Eestis räägitakse digist palju, ent mitte globaalse kestliku arengu kontekstis, kuigi põhjust oleks. Kumus näeme!

Anni eestvedamisel kuulutasime välja poliitikate sidususe uuringu. Septembri lõpuks on selge, kes aitab meil luua pilti sellest, kui palju Eestis kestliku arenguga seotud poliitikavaldkonnad omavahel haakuvad ja teineteist toetavad. Või on ikka nii, et ühe käega anname, ent teise käega võtame?  

Agnel on septembri alguses võimalus osaleda seminaril “Genuine Measures of Progress – From Theory to Impact”. Sest päriselt ka – ainult majanduskasvu pühaks pidamine ja taga ajamine ei tee tegelikult mitte kedagi õnnelikuks. Aga kas Eestis saaks üldse kunagi mõni alternatiivne, ent sama oluline, mõõdik teoks saada?

Sigrid läheb sügisskuu alguses Bukaresti, kus toimub The Romanian Development Camp. Rumeenia kolleegid nimelt võtavad kord aastas kokku kohalikud vabaühendused, ametnikud ning meedia esindajad ja tegelevad kohe mitu päeva järjest koos arengukoostöö teemadega. Õppida ja järgi teha! Uue hooaja algusega tulevad kokku ka CONCORDi Financial Advisory Committee, Policy Direction Committee ja Inclusive Network Committee. Kuna Eesti on eesistujariik, lööb ka AKÜ nende komiteede ja võrgustike tegevuses veidi aktiivsemalt kaasa. Kõik ju tahavad teada, mida eesistuja arvab ja teha tahab. 13.-14. septembril toimub Eestis CONCORDi juhatuse koosolek, kus loodetavasti ka arengukoostöö ja digi teemat edasi mõeldakse. AKÜga seotud huvilistel on võimalus tulla neid müütilisi concordlasi ka üle kaema.  

Kaks huvikaitsespetsialisti on parem kui üks!

Huvikaitse naiskonda tuli Anni Jatsale lisaks Agne Kuimet, kes keskenduvad Agenda 2030 ja poliitikate sidususe temaatikatele. Agne on varem töötanud Heateo Sihtasutuses arendus- ja portfellijuhina, aidates kaasa mõjukate vabaühenduste ja seal tegutsevate inimeste toetamisele ning arendamisele. Tundes jätkuvalt suurt huvi vabakonnas toimuva vastu, hindab ja analüüsib Agne ekspertgrupi liikmena Kodanikuühiskonna Sihtkapitali taotlusvoorude projekte ning uurib Tallinna Ülikoolis magistriõppes Eesti vabaühenduste juhtide eestvedamisstiile.

AKÜ meeskonnaga liituma tõi soov seista kestliku arengu põhimõtete eest ning nägemus Eestist kui jätkusuutlikult toimivast riigist.

 

Ja mida AKÜ suvel tegi?

Loodame, et suvi oli kõigil aeglane, malbe ja sinna mahtus piisavalt õndsat mittemidagitegemist. AKÜ suvi oli ühest küljest aeglane, nagu suved ikka. Ei saa ju tööd rabada kui kõik koostööpartnerid puhkavad. Samas ei saa öelda, et tegemist poleks olnud.

Üldkoosolekuga alanud suvehooaega mahtusid näiteks:

  • European Sustainable Development Network’i juunikuine konverents Prahas: New developments and approaches in the context of the 2030 Agenda and SDGs”. Tõdesime, et kui poliitilist tahet pole, on igasugune kestlik areng väga keeruline. AKÜ järeldus: nõuame rohkem poliitilist tahet! Lisaks saime teada, et Tšehhi Riigikantseleis on eraldi kestliku arengu osakond.
  • GLEN võrgustiku Critical Whiteness koolitus. Eestis räägitakse sellest liiga vähe. Oleme harjunud mõtlema, et ah, me ju ei ole kunagi kedagi koloniseerinud, hoopis meile on 700-aastase orjapõlve jooksul liiga tehtud ja seega me ei peaks ennast süüdi tundma. Pidev süütunne muidugi ei laseks ka elada. Aga mis värvi on need võimustruktuurid, mis lasevad meil nautida kõiki kaasaja rikaste riikide hüvesid?
  • Juulis käisime Kagu-Eesti Eelarvamusfestivalil vabatahtlikkusest rääkimas, augustis mängisime päris Arvamusfestivalil Paides Hans Roslingu testidest inspireeritud mängu, millest saab lähemalt lugeda siin ning arutlesime koos eriti toreda seltskonnaga Äärealal selle üle, mida Eesti kohalikud kogukonnad ja omavalitsused saaksid teha selleks, et olla maailmale paremad sõbrad.
  • Suve keskel toimus Eestis Euroopa Liidu töögruppide CODEV ja COHAFA mitteametlik kohtumine. Arutlusteemadeks olid humanitaarabi, arengukoostöö ja julgeoleku vahelised suhted, uute tehnoloogiate võimalused ja muidugi humanitaarabi-teemalise arendusnädalavahetuse Hack4Humanity parimad meeskonnad!
  • Augusti alguses käisime Intsikurmu festivalil. AKÜ kaaskorraldas Lastekurmu ala, kõige pisematele põnnidele mõeldud festivalisoppi. Panime kokku suurt maailmapuslet, värvisime särke, viisime läbi fotojahti ja ehitasime plastikmonstrumit. Maagilisi pilte saab piiluda siit.
  • Igasuguseid arendamisi ja planeerimisi ja visandamisi ja kirjutamisi ja arvamisi ja vaidlemisi ja koostegemisi ja muid vabakonna töö juurde kuuluvaid asju tegime muidugi ka.

Foto: konverentsi peaesineja Alix Rübsaam

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

About us

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic.

AKÜ is located in Tallinn, Estonia.

AKÜ’s financial year lasts from January 1 to December 31.

AKÜ’s main goal is to improve the creation and implementation of development policy and informing the general public of the issues in development cooperation and their opportunities to participate in it.

AKÜ main acitivities include:

AKÜ’s work is regulated by the laws of the Republic of Estonia and AKÜ’s statute.

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organisations and foundations that are active in the field of development cooperation.

AKÜ’s highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council that is responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly.

AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff.

The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn.

Estonian Roundtable for Development Cooperation brochure (pdf)

Contacts

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a, 10412
A3 building
Skype: terveilm
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee

www.twitter.com/terveilm
www.facebook.com/terveilm
www.linkedin.com

Staff Members:

Ms. Sigrid Solnik – Secretary-General, Sigrid@terveilm.ee
Katrin Pärgmäe – Communications Officer, +372 56623823, katrin@terveilm.ee
World Day/ Maailmapäev coordinatormaailmapaev@terveilm.ee
GLEN coordinatorglen@terveilm.ee

Members