Terveilm

Aafrika riigid hakkavad Eestile arenguabi andma

01.04.2014

Maikuus jõuab Aafrikast Eestisse esimene saadetis arenguabi, mis parandab Euroopa inimeste tervist ja viib kahepoolse koostöö uuele tasemele.

Arengukoostöö Ümarlaua juht Piret Hirv selgitab, miks kutsuti ellu selline ebatavaline projekt. „Eestis tõuseb pidevalt teadlikkus arengumaade probleemidest, näiteks puhta joogivee puudusest ja tarbimisühiskonna tekitatud keskkonnaprobleemidest. Samamoodi on Aafrika rahvas aasta-aastalt vaadanud mureliku pilguga, kuidas Euroopa inimesed ei liigu, söövad lisaaineid täis toitu ning vaevlevad valest toitumisest tingitud tervisehädade käes. Mitu Aafrika riiki otsustasid tegutseda ning saadavad Eestisse puu- ja juurviljade seemneid, et inimesed saaksid endale tervislikku toitu kasvatada.“

Aafrikas on meie jahedad temperatuurid kurikuulsad ja teatakse, et igal eestlasel ei ole võimalust õues endale puu- ja juurvilja kasvatada. Nii saadetakse meile väikesemõõduliste viljade seemneid, mida saab kasvatada ka aknalaual või rõdul.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul jõuab esimene abisaadetis Aafrikast kohale koos maailmamuusika ansamblitega, kes tulevad esinema 31. mail Vabaduse väljakul toimuvale Maailmapäevale. „Sel aastal on Maailmapäev pühendatud humanitaarabile ja humanitaarkriisidele, nii et esimese saadetise kohale jõudmine sel päeval on märgilise tähendusega.“

Läänemaailm on viimastel aastatel järjest rohkem aru saanud, et olukorra muutmiseks peab arenguabi alati olema kahepoolne. Siiani on see toiminud moel, et kohalikud kogukonnad annavad teada, millist abi nad vajavad. See projekt viib kahepoolse koostöö täiesti uuele tasemele, sest tavapärased abi saajad muutuvad nüüd abi andjateks. Euroopa inimeste tervis on tõesti kahetsusväärses seisukorras ja vajab hädasti toitumisharjumuste muudatust. Piloootprojekti raames saadetakse kõigepealt arenguabi kõige põhjapoolsematesse riikidesse Eestisse, Soome ja Rootsi. Hiljem võib projekt laieneda.

Arengukoostöö eesmärk on vähendada vaesust ja toetada arengumaade majanduslikku ning sotsiaalset arengut pikema aja jooksul. Olulised väärtused selles töös on inimõiguste austamine, naiste ja laste olukorra parandamine, keskkonnahoid ning kodanike kaasamine.

Arengukoostöö Ümarlaud
Pressiteade 1. aprill 2014

Foto: GLEN 2009 Karmen Saul, Sambia

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee