Terveilm

Agne Kuimet: elame kriiside keerises – kui varem „põles“ Aafrika, siis nüüd oleme märklauaks ka meie

25.07.2023

Elame hetkel jätkuvalt keset konflikte ja kriise – lõppenud Covid-pandeemia on asendunud peale Venemaa sissetungi Ukrainasse järjekordse, kuid senisest teravama julgeolukuriisiga. See on hõlmanud lisaks Euroopa idablokile ka laiemalt EU/NATO liikmeskonda ning hauganud suure osa riikide arengukoostöö-, -ja kaitseeelarvetest.

Sest agressorriigi invasioon ei mõjuta maailma mitte ainult sõjaliselt vaid pärsib ka toidujulgeolekut (Ukraina on Euroopa suurimaid vilja kasvatajaid) ja majandust. Alates sõja puhkemisest on olnud Ukraina Eesti absoluutseks prioriteetseks sihtriigiks, keda on abistatud nii läbi erinevate arengukoostööprojektide kui otsese humanitaarabi. Sõjast nõrgendatud riiki on toetanud ka Eesti inimesed läbi aktiivse annetamise või vabatahtliku töö.

Aga mitte ainult sõda olulises põllumajanduspiirkonnas ei mõjuta meie (toidu-)julgeolekut ja majandust. Järjest rohkem on meile tajutavad ka kliimamuutused – kui varem „põlesid“ pigem Aafrika ja teised kaugemad piirkonnad, mille puhul Euroopa inimesed otseselt ei tundnud end ohustatuna, siis tänaseks oleme ise märklauaks saanud koos kohalike metsapõlengute, üleujutuste, põllumajandustoodangu ja elurikkuse vähenemisega.

Loe edasi Delfist

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee