Terveilm

Agne Kuimet: riik ei ole ettevõte, rahvusvahelised suhted ei ole rahas mõõdetavad, arengukoostöö ei ole kulu

13.12.2023

Jälgides eilset meediapõhist dialoogi ettevõtja Joakim Heleniuse ja välisministeeriumi vahel, tekkis soov omakorda kummutada teatud ebakõlad, et mitte jätkuvalt eksitada lugejaid valeväidetega arengukoostöö või selle rakendusasutuse ESTDEV suhtes.

Käesoleval aastal tähistame Eesti rahvusvahelise arengukoostöö 25. sünnipäeva. Tegemist on väikestviisi juubeliga. Täpselt niikaua on Eesti olnud rahvusvahelises koostöös mitte vaid saaja, aga ka panustaja rollis. Seega rääkinud kaasa maailma kestlikus arengus, kaasates enda riigi kõigi sektorite (sh vabakonna ja erasektori) parimaid praktikuid ja praktikaid. On muidugi põnev tõdeda, et juubeliaasta raames leidub ettevõtjaid, kel on võimalus arengukoostöö kontseptsiooniga värskelt tutvuda.

Nii originaalartiklist kui ka väliministeeriumipoolsest vastulausest leidsin aga mitmeid väiteid, mis oma olemuselt on kas ebatõesed või vastuolus arengukoostöö olemuse ja printsiipidega. Seetõttu tunnen vajadust neid kummutada faktide ja selgitustega. Sest rahvusvaheline arengukoostöö on Eestile peamiselt oluline tööriist nii poliitiliselt ja julgeolekuliselt aga ka majanduslikult.

Loe edasi Päevalehe arvamusportaalist

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee