Terveilm

AKÜ liikmed Arvamusfestivalil

01.08.2022

Ka Arengukoostöö Ümarlaud ja meie liikmed on sel suvel Arvamusfestivalil esindatud. 

Vabaühenduste Liidu eestvedamisel osaleme laupäeval, 13.08 kl 12:00 arutelus “Kes on strateegiline partner riigile?”. Arutelu keskendub strateegilisele partnerlusele kui avaliku ja kolmanda sektori koostöövormile ning selle efektiivsusele.

Arutelus osalevad Varje Ojala (Lastekaitse Liidu juht), Susanna Veevo (Arengukoostöö Ümarlaud), Kristi Vinter-Nemvalts (Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler). Arutelu juhib Sigrid Solnik. Arutelu toimub alal 14. 


Samuti laupäeval, 13.08 kl 14:00 toimub arutelu “Naised sõjas: ohvrid, sõdurid, rahuehitajad?” alal nr 15. Arutelu lähtub Naised, rahu ja julgeoleku poliitikast ning selle rakendamisest Eestis, põhinedes suuresti 2021. aastal Tallinna Ülikooli ja AKÜ poolt läbi viidud uuringul.

Arutelus osalevad Birgit Poopuu (teadur Tallinna Ülikoolis), Susanna Veevo (tegevjuht Arengukoostöö Ümarlauas), Helen Kaljuläte (nõunik Eesti alalises esinduses ÜRO juures), Oksana Potapova (Ukraina feminist ja aktivist) ja seda juhib Hille Hanso (ajakirjanik, analüütik). 


Inimõiguste keskus kutsub kõiki inimõiguste huvilisi 12. augustil kell 18.00 Arvamusfestivali alale “Kõik on kaasas!”.

Korraldame 10. sünnipäeva tähistaval Arvamusfestivalil päevakajalise arutelu pealkirjaga “Inimõigused kui piits ja präänik”. Arutleme, milline on inimõiguste olukord Eestis ja küsime, kas inimõigused on meil piisavalt kaitstud. Lisaks jagame kuulajatega edulugusid inimõiguste eest seismisel. 

Viimastel aastatel on poliitikas toimuv, aga ka pandeemia ja sõda Ukrainas, olnud inimõigustele oluline lakmuspaber. Vaatamata turbulentsetele aegadele on inimõiguste valdkonnas siiski omajagu pika ajalooga konventsioone ja reegleid, mis peaks justkui tagama ühised baasväärtused.

Samas oleme pidevalt inimõiguste rikkumiste tunnistajateks ning näeme, et erinevatel inimestel, huvigruppidel ja vähemuste esindajatel on tihti üsna erinevad arusaamad, mis teemad kuuluvad üldse inimõiguste valdkonda ning kelle õigused väärivad kaitset. Inimõiguste austamine ja laiendamine toob enamasti kaasa rahumeelse kooseksisteerimise, kuid nende tagamist on võimalik vaadelda ka piirangute perspektiivist, kasutades ehk isegi piitsa metafoori.

Eraldi võtame fookusesse viisid ja võimalused, kuidas enda ja teiste õiguste eest seista. Jagame kogemusi meediatööst, kohtusse pöördumisest nii Eesti kui Euroopa tasandil ja erinevatest huvikaitseviisidest.

Arutelul osalevad Kertu Birgit Anton (kliima- ja keskkonnaaktivist), Steven Hristo Evestus (endine prokurör, jurist), Meris Velling (vandeadvokaat) ja Krister Paris (ajakirjanik). Modereerib keskuse ekspert Kelly Grossthal.

Link keskuse kodulehel olevale ürituse tutvustusele: https://humanrights.ee/uritused/arutelu-inimoigused-kui-piits-ja-praanik-arvamusfestivali-alal-koik-on-kaasas/

Lisaks palun märgi ennast meie Facebooki evendil tulijaks ning saada kutse ka sõbrale! 


Mondo võtab Arvamusfestivalil fookusesse Ukraina pikema vaate

Arvamusfestivali Mondo vestlusringis “Vaade Ukrainast: mis saab edasi?” räägime Ukrainas toimuvast – ühiskondlikust traumast, humanitaarabi väljakutsetest ning eesseisvast ülesehitustööst. Vestluses osalevad Eestis visiidil olevad Mondo pikaaegse partneri Vostok SOSi humanitaarabitöötajad Yulia Krasilnykova ja Oksana Kuiantseva, Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk ja Mondo Ukraina suuna juht Veronika Svištš. Vestlust juhib Jevgeni Ossinovski. 

Arutelu toimub 12. augustil kell 18:00 Paide Vallimäe Keskväljaku alal vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.


Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee