Terveilm

AKÜ tegemised veebruaris ja märtsi alguses

16.02.2017

Kevad tuleb jõudsalt lähemale, meie võtame korraks veidi rahulikumalt, et siis naistepäeva kandis taas täistuuridel arengukoostöö ja globaalse kestliku arengu teemadega edasi liikuda. Jalgu me siiski päris seinale ei viska, vaikselt sahistame Telliskivi ühiskontoris ja mujalgi edasi:

  • 6. ja 7. veebruaril veetsid Sigrid, Katrin ning 2016. aasta GLEN vabatahtlikud Johanna ning Maia kaks toredat päeva kohtudes kõikide GLEN programmi intervjuuvooru pääsenud kandidaatidega. Lõplik valik tehakse paari päeva jooksul ning siis saame välja kuulutada järgmise toreda Eesti noorte professionaalide seltskonna, kes tuleval suvel arenguriikidesse vabatahtlikku tööd tegema lähevad.
  • 2016. aasta GLEN vabatahtlikud Maia, Johanna, Irina, Kristiina ja Mari töötavad usinalt esimesel kevadkuul Kultuurikatlas toimuva näituse ja aruteluõhtute seeria kallal. Eelteatena hõikame välja, et näitus „Naised naise pilgu läbi“ on Katlas märtsikuust, lisainfo jõuab teieni kõikvõimalike infokanalite kaudu!
  • Kommunikatsioonirindelt teatame, et Katrin on märtsikuuni puhkusel, tema asemel toimetab meil praktikant Andra, kelle õlul sotsiaalmeedia ja teised jooksvad tegevused. Andra on hakkaja kommunikatsioonitudeng Tartust, kel tagataskus kogemus avalikust- ja erasektorist ning kes soovib AKÜ pisikese naiskonna ridades ka vabaühenduste elu näha ja tunda.
  • Samal ajal on meil ka praktikant Marie, kelle ülesandeks on kaardistada AKÜ jaoks siiani kaardil valge laiguna säranud kohalike omavalitsuste maailma. Usume, et regionaalne tasand on kestliku arengu saavutamiseks ülioluline ja oleme kindlad, et paljud omavalitsused ja kohalikud kodanikuühendused sel teemal ka toimetavad. Kes ja kuidas, see on küsimus, millele Marie vastust otsib. Kui aga lugejatel on mõtteid ja ettepanekuid, kuidas AKÜ saaks globaalse kestliku arengu teemadega kohalikku elu värvikamaks muuta või inimesi inspireerida, andke märku!
  • Toimetame-kujundame hetkel CONCORDi kestliku arengu peamisi väljakutseid analüüsivat raporti „Kestlik areng: panused on kõrged“ eestikeelset versiooni. Kättesaadav veebruari lõpust. Kes aga eestikeelset varianti ära oodata ei malda, saab ingliskeelse raportiga tutvuda siin.  
  • Säästev Eesti 21 ja kestliku arengu eesmärkide raames liigume koos SAKiga edasi. Veebruari lõpus toimub tööseminar, kus vaadatakse, kuidas nende kahe olulise kava eesmärke ja alateemasid integreerida. AKÜ on kohal, sest Eesti kestlik areng on osa globaalsest kestlikust arengust!
  • Uus tööhooaeg on alanud ka CONCORDi töögruppides. Sigrid läheb märtsis CONCORD HUB 1 kohtumisele, kus lauale tulevad muuhulgas just Agenda 2030 rakendamine Euroopas ja liikmesriikides ning poliitikavaldkondade sidususe teemal huvikaitse tegemine.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee