Terveilm

AKÜ tegevused viimase kuu jooksul

14.12.2020

Juhtimine. AKÜ juhataja on intensiivselt tegelenud uute rahastusprojektide kirjutamisega ning käimasolevate projektide pikendamisega uueks aastaks. Samuti on aasta lõpp mitmete projektiaruannete kõrgaeg. Uued projekti-rahastused selguvad aastavahetusel ja jaanuaris ning osaliselt kevade jooksul. 

Concord Europe võrgustik. AKÜ osales arengukoostöö organisatsioonide võrgustiku Concord üldkoosolekul, kus kinnitati aastaaruanne, valiti uued võrgustiku liikmed, uus juhatus ning president, kelleks sai hea kolleeg Rilli Lappalainen Soome katusorganisatsioonist Fingo. Palju õnne Rillile ja kõigile maailmaharidusega tegelevatele ühingutele, sest uus president suudab tõelise maailmahariduse-guruna valdkonna arendamisele võrgustiku tasandil kindlasti uue hingamise tuua. 

AKÜ nõukogu esinaine Mari-Helene Kaber juhtis detsembris Concordi-suunalist maailmahariduse tööampsu. Hetkel on käimas ELi tasemel maailmahariduse programmi väljatöötamine, mille raames küsiti ka praktikute sisendit. CONCORDi maailmahariduse töörühm pani paberile põhilise, mida programm ja selle all tehtavad taotlusvoorud sisaldama ning Mari aitas koguda sisendit AKÜ maailmaharidusega tegelevatelt liikmetelt. Aitäh kõigile kaasalööjatele!

Välisministeeriumi arengukoostöö komisjoni. AKÜ osales hindaja järjekordses arengukoostöö hindamiskomisjoni töös, aidates hinnata Valgevene, Ukraina, Moldova, Gruusia Liibanoni, Aafrika ja IKT suunalisi projekte. 

Maailmahariduse riiklik platvorm. Detsembris kogunesid Välisministeeriumi eestvedamisel kokku maailmahariduse edendajad ja praktikud, et anda/saada ülevaade MH teemadest, uue arengukoostöö sihtasutuse loomisest ja maailmahariduse platvormi järgmistest sammudest. Puhas rõõm, et platvormi suunal on toimunud nii suured edusammud!

Kestliku arengu koolitused. Agne osales täiskasvanuhariduse arendaja Andras poolt korraldatud seminaril “The bigger picture”, andes täiskasvanukoolitajale ülevaate maailma kestliku arengu eesmärkidest ja kaasalöömise põhjustest ja -võimalustest. Aitäh Andrasele üritust korraldamast!

Kestliku arengu koalitsioon. Peale suuremat sügiskohtumist on intensiivsemalt koos käinud väiksem kaasamisplatvormi loomise töörühm, mis on aktiivselt tegelenud kestliku arengu teemalise veebilehe loomise eeltööga. Töörühma juhtliikmed on AKÜ, GTL Lab ning Riigikantselei. SDGde teemaline info- ja kaasamisplatvorm on ühiste (ja ka väliste) jõududega plaanis lanseerida 2021. aasta teises pooles.

3. detsembril kohtusid koalitsiooni liikmed Zoomi teel esmakordselt Läti ja Leedu kestliku arengu võrgustikega. Kohtumisel andis iga koalitsiooni esindaja ülevaate võrgustikust, tegevustest, parimatest praktikatest ning sellele järgnes arutelu kohtumisel tõstatatud teemadel ning võimalikest ühistest koostööpunktidest.

Suur aitäh Saalele, kes on koalitsiooni tööd edukalt koordineerinud Portugalist!

Rahvusvaheline koolitus – Purporseful partnerships – engaging new sectors. Rahvusvaheline maailmahariduse konsortsium Bridge 47 korraldab Eestis (õigemini Zoomis) põneva kolmepäevase koolituse edukate partnersuhete teemal. Oodatud on kõik huvilised, kes juba teevad või on alustamas sektorite-ülese koostööga ja tahavad saada (lisa)nippe edukate partnersuhete loomiseks ja hoidmiseks (story telling, tone of voice, transformative partnership). Kuigi fookus on maailmahariduse ja kestliku arengu teemadel, sobib koolitus kõikidele organisatsioonidele ja eraisikutele, kes toimetavad maailma paremaks muutmise nimel.

Loe edasi siit

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee