Terveilm

AKÜ uurib erakondade tegevusi kestliku arengu saavutamiseks

28.01.2019

Täna, 28. jaanuaril saatis Arengukoostöö Ümarlaud kõikidele Riigikogu valimistel kandideerivatele erakondadele kestliku arengu alase küsimustiku ja poliitikasoovitused.

AKÜ huvikaitse spetsialist Karl Oskar Villsaare sõnul on poliitikasoovituste eesmärk tähelepanu toomine lühiajalistelt lubadustelt pikaajaliste plaanide juurde. “Üleilmseid trende vaadates on selge, et kui soovime lapselastele pärandada elamisväärset Eestit või maailma, on vajalikud põhjalikud reformid ja poliitikate muudatused. Ainus viis, kuidas Eesti saaks tähistada 200. juubeliaastat, on kestliku arengu põhine lähenemine. See tähendab, et Eesti poliitiliste otsuste kriteeriumid on majandusarengu ja julgeoleku kõrval kõikidest inimestest hooliv ja õiglane ühiskond ning looduskeskkonna hoidmine ja väärtustamine”.  

“Küsimustiku eesmärk on saada põhjalikumat ja sisulist infot olulisemate kestliku arengu teemade kohta. Erinevate erakondade programmides on hetkel mainitud mõningaid teemasid, kuid nendest kildudest on väga raske välja lugeda, milline on seisukoht olulisemate kestliku arengu teemade suhtes ning kas ja kuidas selleni plaanitakse jõuda”, selgitas Villsaar.

Arengukoostöö Ümarlaua küsimused ja poliitikasoovitused hõlmavad kliimapoliitikat, arengukoostööd, tootmist ja tarbimist ning maailmaharidust. Näiteks soovitakse teada, kuidas Eesti riik saaks tarbimise jalajälge vähendada ja toetada, et ka inimesed seda teeksid? Millised konkreetsed sammud oleksid vajalikud kliimamuutuste vastases võitluses ja milliseid tegevusi plaanitakse kestliku arengu eesmärkide saavutamiseks?

AKÜ poliitikasoovitused

Küsimustik erakondadele

ÜRO kestliku arengu eesmärgid

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud töötab kolme eesmärgi nimel: puhas keskkond, mille saame enda lastele pärandada; õiglane ühiskond, kus hinnatakse inimest ja majandus, millest võidavad kõik. Esindame 33 Eesti vabaühendust, kes tegutsevad nende eesmärkide nimel kogu maailmas.

Märkus toimetajatele:

Eesti keeles on hetkel paralleelselt kasutuses kolm sõna, mis tähendavad väikeste nüanssidega sama – jätkusuutlik, kestlik ja säästlik (säästev).
Põhjus, miks AKÜ kasutab “kestlikku”, on selle kõige laiem haare. ÜRO kestliku arengu eesmärgid katavad loodushoiu, inimeste heaolu ja majanduse valdkonnad. Loodushoiu eesmärkidest rääkides sobivad mingis kontekstis kõik kolm sünonüümi. Samas, teistel teemadel on “kestlik” ainus lahendus, sest kui eesmärk on demokraatia arendamine või vaesuse vähendamine, siis neid eesmärke ei saa iseloomustada sõnadega “jätkusuutlik” või “säästlik”.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee