Terveilm

In English

CONCORD võrgustik ja EL aastal 2019

30.04.2019

Arengukoostöö Ümarlaud on Euroopa arengukoostöö ja -abi organisatsioonide võrgustiku CONCORD liikmena koostanud ülevaate võrgustiku käeoleva aasta eesmärkidest ja tegevustest, samuti meie enda rollidest erinevates töörühmades. Terviklikku ülevaadet saab lugeda siin.

Aprilli jooksul toimusid riburadapidi töögruppide (hub-ide) kohtumised, kus kajastati nii tehtut kui seda, mis 2019 aastal veel plaanis on. Sel aastal on märgilise tähtsusega sündmusi kogu sektori jaoks õige mitu- Euroopa Parlamendi valimised, jätkuvad läbirääkimised Euroopa Liidu rahastuse üle perioodiks 2021-2027 ning uue Euroopa Komisjoni ametisse nimetamine. Samuti on ülevaatamisel CONCORDi enda pikaaegne strateegia ning kuidas oma mõju tormilistel aegadel suurendada.

HUB1 – Kestlik areng
Töögrupp tegeleb Euroopa tasandi poliitikate sidususe teemaga, keskendudes sel aastal eelkõige (kuid mitte ainult) migratsioonile ning võrdõiguslikkusele. Olulisemateks verstapostideks on Euroopa Parlamendi valimised, Soome EL Nõukogu eesistumine, EL tippkohtumine Sibius ja HLPF ÜROs New Yorgis. Hub1 töös osalevad AKÜst Kristen Aigro ja Agne Kuimet. 

HUB 2 – Arengurahastus
Töögrupp, mis keskendub arengukoostöö rahastamisele. Üheks peamiseks tegevuseks on CONCORDi igaastane arengurahastust puudutav raport – AidWatch. CONCORDi sõnum on: arengu finantseerimine ei ole ainult ametlik arenguabi (ODA) vaid ka erinevad poliitikad, mis seda mõjutavad. AKÜst osaleb töörühmas Karl Oskar Villsaar.

HUB 3 – Kodanikuühiskond
Töögrupp keskendub kodanikuühiskonnale ja selle ruumile ning digitaalsele arengusoostööle. Väheneva kodanikuühiskonna ruumi oht on suur ja CONCORD usub, et  kestliku arengu eesmärkideni ilma funktsioneeriva kodaniku ruumita ei jõuta. Kuna Euroopa Komisjon lähtub 2017. aastal loodud tegevuskavast, mille eesmärk on digitaalsete teenuste ja tehnoloogiate sidumine EL arengukoostööga, on digitaalne arengukoostöö ka HUB3 fookuses. Töörühmas osaleb Karl Oskar Villsaar.

HUB4 – Maailmakodanikuharidus
Töögrupp keskendub maailmakodanikuhariduse ja kaasava ühiskonna teemadele. Prioriteetideks on sooline kvaliteetne maailmaharidus, võrdõiguslikkus, globaalne õiglus ja kestlik areng. AKÜst osaleb töörühmas nõukogu liige Mari-Helene Kaber. Käimas on töö EP valimiste ja EL uue eelarve suunal (MFF), uuendatakse Maailmahariduse konsensust  (2.0) ja tehakse huvikaitset maailmahariduse riiklike rahastuste suunal – visooniks 3% arengurahastusest.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee