Terveilm

Eesti Pagulasabi ja Garage48 aitavad sõja tõttu Ukrainast Eestisse jõudnud naistel luua 20 uut ettevõtet

04.10.2022

Oktoobri lõpus algab Eestis “Empowering Women” ettevõtlusprogramm, kuhu on oodatud osalema Ukrainast sõja tõttu lahkunud naised. Kolme kuu jooksul toimuva ettevõtlus- ja mentorprogrammi eesmärgiks on toetada naisi, kes on valmis taastama oma iseseisvat toimetulekut läbi ettevõtluse.

“Kui Eestis on tegemist esmakordse programmiga, siis Ukrainas on “Empowering Women” ettevõtlusprogramm Eesti Pagulasabi ja Garage48 koostöös käimas juba kolmandat aastat, toetades sisepõgenikke ja sõja tõttu sissetulekud kaotanud naisi oma pere- ja mikroettevõtete loomisel Ida- ja Kesk-Ukrainas. Programmi edukus ja hästi toimiv formaat on programmi avamise aluseks Eestis,” selgitab programmi projektijuht ja Garage48 juhatuse liige Kadri Tiisvelt.

Eestis saab “Empowering Women” ettevõtlusprogramm toimuma Garage48, Eesti Pagulasabi, Briti Nõukogu, Swedbank ning Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse koostöös.

“Eestis elab hetkel ligikaudu 60 000 Ukraina pagulast, kellest väga suur osa otsib võimalusi oma elu ülesehitamiseks vähemalt seni, kuni on võimalik taas kodumaale pöörduda. Programm pakub ettevõtlikele Ukraina naistele võimalust olla ise aktiivne, luua siin oma ettevõte ning vastutada ise omaenda sissetulekute eest,” sõnab Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht ja juhatuse liige Anu Viltrop.

Programmi välja kuulutamise järel eelmisel nädalal on juba esitatud esimesed üheksa äriideed Tallinnast, Tartust ja Pärnust toitlustuse, käsitöö, spordi ja lemmikloomade teenuste valdkondadest.

Osalejate mentoriteks on väikeettevõtete juhid ja ettevõtlusspetsialistid Eestis, kelle hulka kuuluvad ka pagulastaustaga väikeettevõtjad. Programm on kohandatud kohalikku konteksti ning oluline fookus ettevõtlusega alustamise töötubade kõrval on Eesti ettevõtluskeskkonna, digitaalse ühiskonna ja teenuste ning Euroopa Liidu regulatiivse keskkonna tutvustamisel.

Kandideerimine on avatud 16. oktoobrini, mille järel valitakse 2-nädala pikkusesse ettevõtlusprogrammi osalema 50 äriidee omanikku. Sealt valitakse omakorda välja 20 parimat, kes jätkavad kahe kuu jooksul mentorprogrammis, et ettevõtte tegevustega Eestis alustada.

Empowering Women Ettevõtlusprogramm Eestis saab toimuma väga suure arvu partnerite toel ning jätkuvalt on oodatud lisapartnerid ja mentorid, kes programmi panustada soovivad.

Programmi lisainfo ja kandideerimine:

https://entrepreneur.pagulasabi.ee/et/empowering-women-estonia-2022

Et võimaldada osalemist üle Eesti, toimuvad tegevused hübriidkujul. Ava- ja finaalpäevaks tullakse kokku Tallinnas ning vahepeal toimuvad töötoad ja mentorsessioonid virtuaalsel kujul. Üle-eestilise osalemise teevad võimalikuks Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA, Palo Alto Club ja Euroopa Elamuskeskus Tallinnas, SPARK Demo Tartus, OBJEKT Narvas, Forwardspace Pänus ning Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus Võrus.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee