Terveilm

KUULA SAADET | Ukraina sõja mõju: kas põlevkivi- ja kivisöejaamad pannakse nüüd täisvõimsusel tööle?

12.03.2022

Millised on Vene-Ukraina sõja kõige kohutavamad tagajärjed keskkonna ja rohepöörde jaoks, arutasid “Rohepöörase” järjekordses osas saatejuhid Mart Valner ja Madis Vasser.

Ukraina sõja mõju rohepöördele on juba nähtav: Euroopa Liit proovib kokku tõmmata vene gaasi kasutamist, mis sunnib riike otsima alternatiive, mis ei ole alati kliimasõbralikumad. Saatejuht Mart Valner rääkis, et kui enne sõda paika pandud Euroopa roheplaani järgi pidid vene gaas ja tuumaenergia olema üleminekuenergiad, siis nüüd on Euroopal uus plaan. Nimelt soovib Euroopa Liit vene gaasist 2030. aastaks loobuda. Ukraina tuumajaamad võivad aga iga hetk vene rakettide tõttu ohuallikaks muutuda.

Valner tõi välja, et nüüd peaks Euroopa kiirendama üleminekut roheenergiale, aga 2030. aastaks ei ehitata terve Euroopa tuuleparke, päikesepaneele ja hüdroelektrijaamu täis, sellist võimekust ei ole. Madis Vasser lisas, et imestas, kui kuulis Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyenit kutsumas inimesi üles vähem energiat tarbima.

Saatejuhid nentisid, et eriti täbaras olukorras on Saksamaa, kes ehitas kogu oma energia ülemineku vene gaasile. Seepeale küsisid nad, kas Eesti põlevkivijaamad ja Saksa kivisöejaamad pannakse nüüd täisvõimsusel tööle?

Kuula saadet: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/96137287/kuula-saadet-ukraina-soja-moju-kas-polevkivi-ja-kivisoejaamad-pannakse-nuud-taisvoimsusel-toole

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee