Terveilm

ERISAADE | Agne Kuimet: üks dollar sisse ja kümme välja? Nii käituvad Aafrikas kolonisaatorid

25.02.2021

See on tohutult huvitav ajajärk meie ja Aafrika suhetes, kirjeldab Arengukoostöö ümarlaua tegevjuht Agne Kuimet. Ennekõike tähendab see, et Euroopa Liit on langetanud Aafrika suunal maski ning räägib nüüd otsestes terminites oma huvidest.

„Minu meelest on toimunud narratiivi muutus. Kui varem rääkisid jõukamad ühiskonnad terminitega nagu „arenguabi”, siis tänaseks on see asendunud terminiga „partnerlus”,” märgib Kuimet. „Seega võtame teist poolt justkui võrdsena, kuid tegelikult me võrdsed pole. Ning see tähendab, et tegeleme võrdselt ka enda huvidega”.

Äsja esitles välisministeerium Eesti Aafrika regioonistrateegiat. Kuimet ütleb, et Eesti vähemalt seab selles keskmesse inimese ja arengu. Probleemina nähakse ennekõike kliimamuutuste tulemusena süvenevat migratsioonisurvet.

Kuula Delfi erisaadet siin:

https://epl.delfi.ee/artikkel/92663113/erisaade-agne-kuimet-uks-dollar-sisse-ja-kumme-valja-nii-kaituvad-aafrikas-kolonisaatorid

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee