Terveilm

ERISAADE | Kuidas jätta minevikku tooda-tarbi-viska minema majandus?

21.01.2022

Mis oleks, kui prügiauto asemel korjaks jäätmed kokku bussijuht? „Rohepöörase” erisaates arutasid eksperdid, kuidas minna üle läbimõeldud teenuste ja materjalide ringlusse võtmise ajastule.

Täna startiva ringmajanduse konverentsi valguses kutsusid „Rohepöörane” saatejuhid Mart Valner ja Madis Vasser külla kaks eksperti, kes igapäevaselt ringlusega tegelevad: korduskasutatavaid karpe söögikohtadele pakkuva RingKarbi turundus- ja kommunikatsioonijuht Liisa Aaviku ja keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kaupo Heinma.

Erisaade keskendus sellele, mida üldse ringmajanduse all mõista ja kui hästi meil Eestis materjalide ringlusse võtmisega läheb. Kaupo Heinma rääkis, et et talle meeldib ringmajanduse termini asemel kasutada sõna ringlusmajanduse. „Kui võtad topsi ja seda keerutad, saad ringi. Aga kui annad selle kellelegi teisele edasi, siis on ringlus.”

Mida aga mõistetakse ring- või ringlusmajanduse termini all? „See kujutab endast süsteemi, kus disainime jäätmed ja reostuse välja ning hoiame materjalid ja ressursid ringluses,” selgitas Liisa Aavik. Kuidas Eestis tooda-tarbi-viska minema mudeli välja juurutamisega edeneb ja mida saab igaüks teha, et aidata kaasa ringluse põhimõtte kinnitamisele, kuula saatest.

Kuula saadet: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/95667495/erisaade-kuidas-jatta-minevikku-tooda-tarbi-viska-minema-majandus

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee