Terveilm

Inimõiguste kuu 2019 teleekraanil ja kinolinal

07.10.2019

Arengukoostöö Ümarlaud tähistab oktoobris koostöös ETV2-ga inimõiguste kuud, tuues kinolinale ja tele-ekraanile sisuka dokumentaal- ja mängufilmide programmi. Inimõiguste kuu fookuses on sel korral sõjad, kriisikolded ja migratsioon.

Teleekraanile ja kinolinale jõuab kuu jooksil viis dokumentaal- ja kaks mängufilmi, mis peegeldavad laste, naiste, kodanike, ajakirjanike, tugitöötajate, kriisitsoonidesse lähetatute või sealsete elanike mõtteid, saavutusi ja saatuseid. Programm jookseb ETV2-s ning kinodes Artis ja Sõprus.

7. oktoobril Kino Artis Samale / For Sama
NB! Kutsetega üritusDokumentaal

Dokumentaalfilm „For Sama” viib erakordsele teekonnale Süürias, Aleppos. Ka keset sõda armutakse, abiellutakse ja sünnitatakse lapsi. Noore naise vapustav lugu peegeldab meeletut võitlust kõige kallimate nimel, kus iga päev tuleb teha otsuseid võimatute valikute vahel.

https://www.forsamafilm.com/

8. oktoobril ETV2

Üle noatera / Under the Wire

Dokumentaal

Veebruaris 2012 ületavad kaks ajakirjanikku salaja Süüria piiri, et kajastada tsiviilelanike massilist tapmist Homsi linnas. Need on tunnustatud ameerika sõjakorrespondent Marie Colvin ja briti kaameramees Paul Conroy, edukas tandem sõjakollete ja Araabia kevade sündmuste kajastamisel. Vaid üks neist pääseb eluga.

https://www.imdb.com/title/tt8520614/?ref_=fn_al_tt_1

15. oktoobril ETV2

Näljaste vaimude saar / Island of the Hungry Ghosts

Dokumentaal

Austraalia Jõulusaar on müütiline paik. Hommikuses udus rändavad üle saare sajad ja tuhanded krabid, et leida uut elupaika. Sama öise udu varjus jõuavad siia ka sõjapõgenikud. Saarel asuva pagulaskeskuse personal teeb kõik, et anda tormilindudele tagasi natuke eneseväärikust ja tunnet, et elu on elamist väärt. Riiklik pagulaspoliitika näitab siiski kohati, et krabide eest hoolitsetakse paremini kui inimeste eest…

https://vimeo.com/337515843

22. oktoobril ETV2

Demineerija / the Deminer 

Dokumentaal

2003. aastal läheb kaheksa lapse isa Fakhir Mosulisse, et võidelda terrori vastu pärast Saddam Husseini kukutamist. Nähes, kuidas tuhanded süütud inimesed kannatavad miinide tõttu, otsustab ta hakata demineerijaks. Üksnes noa ja traaditangidega õnnestub tal ohutuks teha tuhandeid miine. Töö võib talle iga hetk elu maksma minna, kuid ta ei hooli sellest, sest teab, et tema abi vajatakse.

https://www.imdb.com/title/tt7497376/?ref_=fn_al_tt_1

22. oktoobril Kino Sõprus

Solvang / The Insult

Mängufilm

Beiruti kristlaste linnaosas parandab palestiinlasest Yasser majade fassaade. Tüli rõdu äravoolutoru pärast viib ta tobeda konfliktini kristlasest Toniga. Sõnasõjast kasvab kiiresti aina süvenev lahkheli, millesse sekkuvad tööandjad, naabrid ja abikaasad. Kui Toni otsustab oma väärikuse säilitamiseks Yasseri kohtusse kaevata, paisub kahe mehe vaheline tühine tüli üleriigilise tähtsusega poliitiliseks skandaaliks. Kogukondade vahelised pinged, mis ulatuvad välja aastakümnete taha, löövad jälle lõõmama ja vaidlus kandub kohtusaali seinte vahelt üle tänavatele. „Solvang“ nomineeriti parima võõrkeelse filmi Oscarile.

https://www.imdb.com/title/tt7048622/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

27. oktoobril Kino Sõprus

Kapernaum /Capernaum

Mängufilm

Parima võõrkeelse filmi Oscarile nomineeritud ja 2018. aasta Cannes’i filmifestivali žürii preemia pälvinud linateos on lugu Zainist, 12.aastasest Liibanoni poisist, kes on hoolimata noorusest piisavalt kibestunud, et kaebab oma vanemad kohtusse tema sünnitamise eest. Ta ei saa käia koolis, sest peab aitama perele elatist teenida kuid kui ühel päeval müüvad Zaini vanemad ta 11.aastase õe naabrimehele, ei suuda ta enam jätkata ning lahkub kodust. Ta sõbruneb Etioopiast pärit koristajannaga ning asub vastutasuks öömaja eest tema lapsehoidjaks. See on kõigest Zaini seikluste algus.

https://www.imdb.com/title/tt8267604/

29. oktoobril ETV2

Amy tahe / Girl in return

Dokumentaal

Taani režissööri Katrine Kjæri nägemus sellest, mis saab siis, kui Taani ühiskonnas üles kasvanud Etioopiast pärit teismeline tüdruk otsustab jäiga süsteemi kiuste saada jälile oma tõelisele identiteedile. Igatsus oma tõeliste juurte, oma keele ja kultuuri järele sunnib Amyt takka ning lapsendatud tütarlaps teeb kõik, et taastada kümne aasta eest purunenud peresuhted

https://www.idfa.nl/en/film/6d01922d-d814-4aff-9b75-d3863462536a/girl-in-return

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee