Terveilm

In English

Inimõiguste kuu: dokumentaalid ETV2s

10.10.2019

ETV2 eetris algas koostöös Arengukoostöö Ümarlaua ja Bridge 47-ga inimõiguse kuu eriprogramm, mis toob igal teisipäeval õhtul ekraanile ühe hinnatud dokumentaalfilmi viimastest aastatest.


“Üle noatera” (“Under the Wire”)
Veebruaris 2012 ületavad kaks ajakirjanikku salaja Süüria piiri, et kajastada tsiviilelanike massilist tapmist Homsi linnas. Need on tunnustatud ameerika sõjakorrespondent Marie Colvin ja briti kaameramees Paul Conroy, edukas tandem sõjakollete ja Araabia kevade sündmuste kajastamisel. Vaid üks neist pääseb eluga.

Eetris 8. oktoobril kell 21.30 ETV2-s. Filmile eelneb inimõiguste eksperdi ning ajakirjaniku Maris Sandri kommentaar.


“Näljaste vaimude saar” (“Island of the Hungry Ghosts”)
Austraalia Jõulusaar on müütiline paik. Hommikuses udus rändavad üle saare sajad ja tuhanded krabid, et leida uut elupaika. Sama öise udu varjus jõuavad siia ka sõjapõgenikud. Saarel asuva pagulaskeskuse personal teeb kõik, et anda tormilindudele tagasi natuke eneseväärikust ja tunnet, et elu on elamist väärt. Riiklik pagulaspoliitika näitab siiski kohati, et krabide eest hoolitsetakse paremini kui inimeste eest…

Eetris 15. oktoobril kell 21.30 ETV2-s. Filmile eelneb Politsei- ja Piirivalveameti vanemkorrakaitseametniku Pärtel Preinvaltsi kommentaar.


“Demineerija” (“The Deminer”)
2003. aastal läheb kaheksa lapse isa Fakhir Mosulisse, et võidelda terrori vastu pärast Saddam Husseini kukutamist. Nähes, kuidas tuhanded süütud inimesed kannatavad miinide tõttu, otsustab ta hakata demineerijaks. Üksnes noa ja traaditangidega õnnestub tal ohutuks teha tuhandeid miine. Töö võib talle iga hetk elu maksma minna, kuid ta ei hooli sellest, sest teab, et tema abi vajatakse.

Eetris 22. oktoobril kell 21.30 ETV2-s. Filmile eelneb Päästeameti demineerimiskeskuse planeerimis- ja valmisolekutalituse eksperdi Kalvar Tammise kommentaar.


“Amy tahe” (“Girl in Return”)
Taani režissööri Katrine Kjæri nägemus sellest, mis saab siis, kui Taani ühiskonnas üles kasvanud Etioopiast pärit teismeline tüdruk otsustab jäiga süsteemi kiuste saada jälile oma tõelisele identiteedile. Igatsus oma tõeliste juurte, oma keele ja kultuuri järele sunnib Amyt takka ning lapsendatud tütarlaps teeb kõik, et taastada kümne aasta eest purunenud peresuhted.

Eetris 29. oktoobril kell 21.30 ETV2-s. Filmile eelneb Eesti Inimõiguste Keskuse tegevjuhi Kari Käsperi kommentaar.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee