Terveilm

Jaanuarist algab GLEN vabatahtlike konkurss arenguriikidesse

29.12.2017

 

 2. jaanuaril algab GLEN konkurss 2018. aasta suvel ja sügisel vabatahtlike leidmiseks Myanmari, Indiasse ja Ugandasse.

AKÜ kommunikatsioonijht Katrin Pärgmäe sõnul muutuvad iga aastaga järjest olulisemaks konkreetsed oskused. “Varasematel aastatel oli ka projekte, kus vabatahtlik pani õla alla seal, kus vajadust nägi ja aidata sai. Sel aastal on aga näha, et vajatakse konkreetsete oskustega noori spetsialiste, näiteks IT, veebidisaini või ettevõtluse alal. Loomulikult tuleb arvestada, et ainult pool tööst tehakse lähetuses olles, teine ja võib-olla isegi olulisem pool on tagasi Eestisse tulles enda kogemustest rääkida.”

Myanmari otsitakse vabatahtlikku, kes aitaks madala sissetulekuga peredest pärit noortele läbi viia kursuseid inglise keele, sotsiaalteaduste ja IT vallas. Olenevalt vabatahtliku taustast saab ta ka ise koolitusprogrammi luua.  Indiasse oodatakse fotograafia, videotöötluse või veebidisaini taustaga noort. India kohaliku organisatsooni eesmärk on luua digitaalseit materjale, mis aitavad tõsta teadlikkust kutsehariduse olulisusest India noorte seas. Ugandasse oodatakse inimõiguste ja naisettevõtluse huviga vabatahtlikku. Kohaliku vabaühenduse eesmärk on saavutada raskes olukorras naiste majanduslik sõltumatus. Selleks aidatakse neil enda väikeste äridega alustada, olgu see seakasvatus või käsitöö.

Kandideerimine on avatud 21–30-aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 2. – 26. jaanuarini 2018.

GLEN Eesti on osa üle-Euroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd sihtriigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal. Projekti koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab ASA programm.

Lisainfot kandideerimiseks leiab GLEN kodulehelt: www.terveilm.ee/glen

Illustratsioonidena saab soovi korral kasutada GLEN 2016 vabatahtlike fotosid viitega AKÜle.

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe / Kommunikatsioonijuht
katrin@terveilm.ee / +372 56623823

Arengukoostöö Ümarlaud

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee