Terveilm

Kestliku arengu pasuna auhinna sai Joanna Laast

21.12.2023

Foto: Delfi Meedia/Rauno Volmar

Mondo ja Arengukoostöö Ümarlaud tunnustasid Roheportaali toimetaja Joanna Laasti 2023. aastal kestliku arengu teemade kajastamise eest auhinnaga “Kestliku arengu pasun”. Auhind koosneb 1500 eurost ja praktilisest meenest – aiakühvlist.

„Olen tohutult tänulik Arengukoostöö Ümarlauale ja Mondole selle tunnustuse eest. Lisaks suurele rõõmutundele tõi auhind endaga kaasa ka motivatsioonilaine, kuna kinnitas mulle, et isegi kui artiklid kestlikust arengust ja kliimamuutustest ei ole alati niivõrd populaarsed kui näiteks poliitika- või majandusuudised, on need täpselt sama olulised. Suur-suur aitäh teile!” sõnas Joanna Laast.

Auhind on Joanna Laastile tunnustuseks kestliku arengu teemade, eriti keskkonna ning kliimamuutuste mitmekülgse ja laiapõhjalise kajastamise eest. “Joanna Laast on aastaid juhtinud Eesti Päevalehe ja Delfi toimetuse keskkonnateemade kajastamist, järgides selge ajakirjanduse põhimõtteid ning andes sõna neile, kelle hääl tavaliselt kõige valjemini ei kõla. Joanna lood kaevuvad pinnapealsusest sügavamale, nii et ükski nüanss keskkonnateemadest ei jää kajastamata – selle väärtusliku töö jätkamiseks on auhinnaga kaasas sümboolne aiakühvel”, avas Mondo juhatuse liige Maria Sakarias.

Joanna Laast võtab ette teemasid, mis on ühtviisi olulised nii Eesti ühiskonnas kui globaalsel tasandil ning mõjutavad tänaseid ja tulevasi põlvkondi. Seda nii Roheportaali üldist kajastust suunates kui autorilugusid luues.

Arengukoostöö Ümaralaua tegevjuht Agne Kuimet sõnas, et Joanna Laasti nimi on käinud läbi mitmel keskkonnateemalisel kohtumisel. “Mitmed Arengukoostöö Ümarlaua kliima- ja keskkonnateemadega tegelevad organisatsioonid on kohtumistel välja toonud Joanna tööd kui silmapaistvat keskkonnaajakirjanduse näidet Eesti meediamaastikul. Globaalsete kliimaprobleemide kohaliku mõju näitamine ning nendega tegelema utsitamine on üks olulistest sammudest kestlikuma tuleviku poole”.

“Kestliku arengu pasun” on auhind, millega tunnustatakse ajakirjanikku või toimetust kestliku arengu teemade kajastamise eest möödunud aasta jooksul. Auhinda annavad välja Arengukoostöö Ümarlaud ja Mondo. Auhinda antakse välja neljandat korda. 2020. aastal pälvis auhinna telesaade Laser ja Marii Karell, 2021. aastal väljaanne Levila ning 2022. aastal väljaanne Müürileht. Sümboolseks meeneks on olnud labidas, hark ja kellu. 

Arengukoostöö Ümarlaud esindab Eesti vabaühendusi, kes tegelevad arengukoostöö, maailmahariduse ja kestliku arengu teemadega. Mondo on 2007. aastal asutatud globaalse ebavõrdsuse vähendamisele pühendunud Eesti organisatsioon. 

Foto: Delfi Meedia/Rauno Volmar

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee