Terveilm

KUULA | Automaksust laekuva raha eest ei tasu uusi teid ehitada

12.08.2023

Taskuhäälingu „Rohepöörane“ viimases episoodis arutasid saatejuhid, kuhu tuleks automaksust riigikassasse tiksuv raha investeerida.

Saatejuhid Mart Valner ja Madis Vasser jõudsid viimases saates järeldusele, et kehtestatav automaks peab olema piisavalt suur, et inimesed kaaluksid autost loobumist. Praegusel kujul see inimesi autodest loobuma ei pane, arvasid nad. „Kui ma võtan enda praeguse auto, siis minu aastamaks saab olema 63 eurot ehk viis eurot kuus. Kas see paneb mind autot maha müüma? Ma arvan, et mitte. Netflix maksab ka rohkem,“ rääkis saatejuht Mart Valner.

Samuti tuli jutuks küsimus, mida automaksust laekuva rahaga teha võiks. Vasser rääkis, et ühe ettepanekuna on välja käidud idee investeerida raha uutesse teedesse, mis ei ole tema hinnangul hea idee, sest rohkem teid tähendab ka rohkem autosid. Valner täiendas, et tõepoolest, Ameerika Ühendriikides on proovitud ummikuid leevendada sellega, et ehitatakse teed laiemaks, aga tulemus on, et ummikud jäävad, aga autosid on rohkemgi kui enne.

Kuhu võiks siis saatejuhtide hinnangul automaksust laekuvat raha investeerida? Kuula lähemalt saatest.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee