Terveilm

KUULA | Olgem realistid, heitepõhine automaks tühjendaks eelkõige maainimeste rahakotti

13.04.2023

Värskeimas „Rohepöörane“ taskuhäälingu episoodis analüüsisid saatejuhid uue valitsuse keskkonna ja kliimaga seotud plaane. Kuula saatest, mis neid üllatas, mis pettumust valmistas.

Napi nädala ajaga, mil koalitsioonileping on avalik olnud, on palju kõneainet tekitanud tulevane automaks. „Rohepöörane“ taskuhäälingu saatejuht Madis Vasser tõi välja, et kui automaks kehtestataks auto maksumuse pealt, oleks skeem lihtne: kui inimesel on väga kallis auto, siis järelikult on tal ka raha maksu maksta, sama kui inimese sõidab ringi väga odava autoga, siis loogiliselt võttes ei ole tal ka väga võimalik automaksu maksta.

Samas saatejuht Mart Valner juhtis tähelepanu asjaolule, et kõige suurema heitega autod Eestis ei ole arvatavasti need, mida Tallinna kesklinnas võib kohata, vaid ikka maapiirkondade inimeste vanemad autod. „Olgem realistid, kõige suurema heitega masinad on maapiirkondades. Kui maks on puhtalt heite põhjalt, on see suunatud kõige tugevamalt nende inimestele, kelle jaoks 25 aastat vana diiselauto ongi see, millega nad 20 aastat on tööl käinud,“ rääkis Valner ja lisas, et kas maksus peavad olema mingid erisused, on seetõttu omaette küsimus.

Kuula saatest, mida arvasid saatejuhid ka valitsuse teistest plaanidest, näiteks seoses metsanduse, põlevkivi, ringmajanduse ja uue kliimaministri ametipostiga.

Kuula saadet

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee