Terveilm

KUULA SAADET | Eesti inimeste rohelised pensionifondid võivad tulevikus hakata investeerima vene gaasi

12.02.2022

Gaasi ja tuumaenergia võimalik lisamine Euroopa roheenergia nimekirja võib viia rohepesuni investeerimismaailmas, leidsid „Rohepöörase” taskuhäälingu järjekordses episoodis Mart Valner ja Madis Vasser.

Euroopa Komisjon otsustas veebruari alguses, et tuumaenergia ja maagaas lisatakse Euroopa Liidu taksonoomiasse, mis tähendab, et teatud tingimustel on investeeringud nendesse kütustesse jätkusuutlikud. Kuigi see ei ole veel lõplik otsus, sest ka Euroopa Parlament peab oma hinnangu andma, on see juba praegu tekitanud palju segadust, rääkis Madis Vasser.

Vaidlused selle üle, mis on roheline energia ja mis mitte, käivad tegelikult toetuste pärast, leidis Mart Valner. „Seal rohelises nimekirjas olemine ju tähendab, et sul on võimalik oma äri arendamiseks palju rohetoetusi saada,” rääkis ta. Madis Vasser lisas, et nüüdseks ei ole taksonoomial enam suurt mõtet, kuna investorid on teatanud, et nemad taksonoomia soovitusi ei järgi, kuna sealt tulev info on segane ja vastuoluline. Mart Valner täiendas, et tulevikus võib vastuoluline olla ka see, kui Eesti rohelised pensionifondid hakkavad investeerima fossiilsesse gaasi, sest taksonoomia järgi on see roheline. Kuula täispikka arutelu Delfi Taskust.

Samuti rääkisid saatejuhid Eestit tabanud lumeuputusest ja mida selle üleliigse lumega pihta hakata. Madis Vasser pakkus välja, et äkki jätame sarnaselt sügisel maa kukkunud lehtede kokku ajamata ka lume. Talvel Tallinnas rattaga nii sõita ei saa, siis ei saaks sõita ka autoga. Mart lisas, et ehk oleks pidanud viima lume Dubaisse EXPO 2020-le.

Kuula saadet:

https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/95887419/kuula-saadet-eesti-inimeste-rohelised-pensionifondid-voivad-tulevikus-hakata-investeerima-vene-gaasi

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee