Terveilm

KUULA | Rikkad riigid peaksid energiatarbimist vähendama kuni 90%

17.09.2022

Kuidas kõlab mõte, et majanduskasvule üles ehitatud ühiskonnas vähendatakse energiatarbimist? Hullumeelsena, leidsid taskuhäälingu „Rohepöörane“ saatejuhid viimases episoodis.

Euroopa Parlament on seisukohal, et 2030. aastaks peab Euroopas energia lõpptarbimine vähenema vähemalt 40%, võrreldes 2007. aastaga. Taskuhäälingu „Rohepöörane“ saatejuht Madis Vasser arvas, et see on hea algus, kuid sellest ei piisa. Teadus soovitab tegelikult rikastel riikidel vähendada energiatarbimist kuni 40-90%, selgitas ta.

Teise saatejuhi Mart Valneri hinnangul ei ole nii drastiline energiatarbimise vähdamine võimalik ilma uute tehnoloogiateta, mis kasutavad vähem energiat kui praegused. Tema sõnul saadi peaminister Kaja Kallase hiljutisest sõnumist, et ettevõtted võiksid end lühikeseks ajaks välja lülitada, valesti aru.

„Eestis on palju idufirmasid, kes juba aastaid pakuvad teenust, et kui elektritarbimine on kõrge, siis süsteem lülitab büroohoone konditsiooni pooleks tunniks välja. Peaminister on välja toonud, et see võiks aidata energiatarbimist vähendada. Opositsioon luges selles aga välja, et tootmine pannakse Eestis kuudeks kinni,“ rääkis Valner.

Mis peaks saatejuhtide hinnangul muutuma, et rikkad riigid päriselt energiatarbimist vähendama hakkaksid?

Kuula saadet: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/120068108/kuula-rikkad-riigid-peaksid-energiatarbimist-vahendama-kuni-90

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee