Terveilm

Madis Vasser: tuumajaamaga on oht korrata õlitehase viga ja teha kiiruga otsus, mida pärast kahetsetakse

04.11.2023

Viimases taskuhäälingu „Rohepöörane“ episoodis kritiseerisid saatejuhid hiljutist uudist, et Rahvusvahelise aatomienergiaagentuuri arvates on Eesti tuumajaama kasutuselevõtuks tublisti ette valmistumas.

Selle nädala alguses avaldasid Rahvusvahelise aatomienergiaagentuuri (IAEA) eksperdid, et nende hinnangul on Eesti tuumaenergia kasutuselevõtuga õigel teel ning ametnike teevad head tööd.

IAEA eksperthinnangut kommenteerides selgitas saatejuht Madis Vasser esmalt, millist rolli mängib IAEA tuumaenergia valdkonnas. „Aatomienergiaagentuur teatavasti tegeleb tuumaenergia promomisega. See on nende üks põhimissioone,“ rääkis ta.

Ühe aspektina tõi IAEA välja, et Eestil oleks vaja tuumaseadust, rääkis saatejuht Mart Valner. Vasser lisas, et tuumaeksperdid ütlesid väga kavalalt, et isegi kui seadust ennast veel ei ole, siis selles pole hullu, hakake lihtsalt tuumajaama rajamise protsessiga pihta. Tema sõnul oli ekspertide sõnum järgmine: tehke põlveotsas mingi vahepealne seadus valmis ja hiljem saab teha õige lõpliku seaduse.

„See tekitas minu küsimuse, miks nii kiire on, kuhu nii kiire on,“ rääkis Vasser ja lisas, et need jaamad, mida Eesti sihib, ei ole ju veel niipea tulemas. „See kõik jõuab õlitehaseni tagasi. Ma näen paralleele selles, kuidas võetakse hästi kiiruga vastus otsus, mida pärast kahetsetakse,“ rääkis Vasser.

Millist kriitikat saatejuhtidel tuumaenergia kasutuselevõtu protsessile veel jagus, kuula saatest.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee